X
Menu

„The Soviet Story“. Tai pamatyti būtina!

Seimo narys dr.Arvydas Vidžiūnas ir asociacija SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS maloniai kviečia į susitikimą su  latvių režisieriumi Edvinu ŠNORE. Šį jauną žmogų išgarsino dokumentinis filmas „The Soviet Story“ (vienas iš vertimų – „Sovietų istorija“), sukrėtęs pasaulio visuomenę. Specialiai režisūros nestudijavęs E.Šnorė yra politinių mokslų magistras, šiuo metu dar tobulinantis istorijos žinias. Susitikimai su jaunu kūrėju vyksta didžiulėse salėse, į juos susirenka daugybė įvairaus amžiaus žmonių.

JAV, Vakarų Europos šalyse filmas sulaukė ovacijų. Bet kai E.Šnorės filmą „The soviet story” parodė viena Maskvos televizija, prie Latvijos ambasados išsiliejo „Jaunosios Rusijos“ aktyvistų įtūžis – buvo sudeginta E.Šnorės iškamša. Rusijoje filmą oficialiai uždrausta demonstruoti. Tokį reakcingų jėgų išpuolį įtakingas pasaulio leidinys „The Economist“ pavadino „Oskaru“ filmui, drąsiai ir argumentuotai sulyginusiam nacistinį ir sovietinį režimus.

Kviečiame Jus rugpjūčio 21 d. (šeštadienį) 17.30 val. atvykti į Marijampolės „Spindulio“ kino teatrą, kuriame režisierius ir scenarijaus autorius Edvinas Šnorė bendraus su Jumis, taip pat bus demonstruojama minėta dokumentinė juosta –  filmas, nepaliekantis auditorijose nė vieno abejingo.

Rugpjūčio 22 d. (sekmadienį) 14.00 val. susitikimas su Edvinu Šnore ir filmo pristatymas įvyks Šakių miesto bibliotekoje.

Renginys skiriamas rugpjūčio 23-jai – Juodojo kaspino dienai.

Daiva Klimavičienė

Asociacijos SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS  pirmininkė