X
Menu

VEIKLA IR ISTORIJA

a-j-bajerkevicius-1

1993 m. rugpjūčio mėn. buvo suburtas Tėvynės sąjungos Marijampolės skyrius. Pirmuoju skyriaus pirmininku buvo išrinktas Algirdas Jurgis Bajarkevičius (1947-1996), o tų pačių metų gruodžio mėnesį įvyko didelė šventė, kurios metu 100 naujai įkurto skyriaus narių buvo įteikti nario bilietai.

Nuo nepriklausomybės atkūrimo iki 2000 m. dabartinės Marijampolės savivaldybės teritorijoje veikė dvi savivaldybės – Marijampolės miesto ir Marijampolės rajono. Tėvynės sąjunga abiejose savivaldybėse buvo populiariausia politinė jėga ir sulaukdavo didžiausio rinkėjų palaikymo. Iš mūsų partijos politikų buvo renkamas ne vienas meras ir kiti aukšti savivaldybių pareigūnai, o abi marijampolietiškos savivaldybės sparčiai žengė modernumo ir bendruomenės gerovės keliu.

Priėmus naują Vietos savivaldos įstatymą buvo panaikinta Marijampolės rajono savivaldybė ir įkurtos dvi naujos savivaldybės – Kalvarijos ir Kazlų Rūdos. Panaikinus Marijampolės rajono savivaldybę buvo reorganizuotas Tėvynės sąjungos Marijampolės rajono skyrius: dalis Tėvynės sąjungos narių prisijungė prie Marijampolės skyriaus, o likusieji įkūrė naujus Kalvarijos ir Kazlų Rūdos skyrius.

r-kartanas-1Nuo 1996 m. iki 2003 m. Tėvynės sąjungos Marijampolės skyriui vadovavo Remigijus Kartanas.

Nuo 2003 m. tris kartus iš eilės skyriaus pirmininku  renkamas Petras Pavilonis.pavilonis-petras-img_1012

2004 m. gegužės 8 d. įvyko jungiamasis Tėvynės sąjungos ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Marijampolės skyrių susirinkimas.

2008 m. susijungus Tėvynės sąjungai ir Lietuvos krikščionims demokratams, gruodžio 28 d. įvyko Tėvynės sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų Marijampolės skyrių jungiamasis susirinkimas, kurio metu buvo įkurtas vienas bendras Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Marijampolės skyrius.

2010 02 27  TS-LKD Marijampolės skyriaus pirmininku, skyriaus narių susirinkime, pileckas-valdas-img_0890išrenkamas Valdas Pileckas. 2012 04 22 išrenkamas antrai kadencijai.

2007 m. rimuose Tėvynės sąjunga gavo didelį rinkėjų pasitikėjimą (3174 balsai, 6 vietos) susijungus su LKDP (3 vietos) 8 nariai, antra pagal dydį frakciją Marijampolės savivaldybės taryboje. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Marijampolės savivaldybėje buvo vienintelė opozicinė frakcija: Valdas Pileckas (frakcijos seniūnas), Linas Bieliauskas (frakcijos seniūno pavaduotojas), Kostas Jankauskas, Vanda Juknevičienė, Viktoras Kemeraitis, Petras Pavilonis, Kęstutis Traškevičius, Gražina Ligija Trimakaitė.

2011 metais (3441 balsai, irgi 6 vietos).  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Marijampolės savivaldybės taryboje: Valdas Pileckas (frakcijos seniūnas), Kostas Jankauskas, Vanda Juknevičienė, Petras Pavilonis, Kęstutis Traškevičius, Gražina Ligija Trimakaitė (frakcijos seniūno pavaduotoja).

2016 metais TS-LKD Marijampolės skyriaus pirmininku, skyriaus narių susirinkime, išrenkamas Kęstutis Traškevičius.