X
Menu

A. Kubilius. Darbo grupės išvados aiškiai pasako, kad prieš rinkimus konservatoriai buvo teisūs, o socialdemokratai melavo

Andrius KubiliusŠešėlinė Vyriausybė, įdėmiai išanalizavusi Vyriausybės suformuotos Lietuvos mokesčių sistemos pertvarkymo darbo grupės išvadas, kurių esminę svarbą tolesnei Vyriausybės mokesčių politikai ne vieną kartą iki šiol pabrėžė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, konstatuoja, jog darbo grupės esminis siūlymas mokesčių pertvarkos klausimais yra toks: mažinti mažai uždirbančiųjų apmokestinimą gyventojų pajamų mokesčiu, tai pasiekiant vieninteliu būdu – didinant neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) bei nepritarti bet kokiems siūlymams įvesti naujas PVM lengvatas. 
Palyginus ekspertų darbo grupės siūlymus su tuo, ką mokesčių klausimais prieš rinkimus savo programose kalbėjo socialdemokratai, darbiečiai ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščioniys demokratai, verta priminti, kad socialdemokratai ir darbiečiai žadėjo įvesti GPM mokesčio progresinius tarifus bei gausias PVM lengvatas, ir tik vieninteliai konservatoriai siūlė mažinti mažai uždirbančiųjų apmokestinimą didinant NPD, ir visada pasisakė prieš PVM lengvatas.
„Susipažinę su darbo grupės išvadomis, galime pasakyti vieną paprastą dalyką: darbo grupės išvados akivaizdžiai įrodo, jog prieš rinkimus konservatoriai Lietuvos žmonėms sakė tiesą ir teikė išmintingus pasiūlymus mokesčių klausimais, tuo tarpu socialdemokratai melavo. Ekspertų siūlymai „už“ NPD didinimą ir „prieš“ PVM lengvatas idealiai sutampa su konservatorių rinkimų programos siūlymais ir yra visiškai priešingi socialdemokratų ar darbiečių siūlymams“, – teigia Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.
Pasak A. Kubiliaus, nors dokumente yra daug pozityvių dalykų, kurie buvo akcentuoti dešiniųjų jau per rinkimus, pats dokumentas iš esmės yra neišbaigtas. Jame per daug „gerų norų“, bet nėra esminės dalies apie būtinus priimti strateginius sprendimus tam, kad pertvarkant mokesčių sistemą, valstybės pajamose neatsirastų milžiniška „skylė“, kuri ilgam neleistų didinti pensijų, algų ir vykdyti įsipareigojimų dėl euro įvedimo.