X
Menu

A. Kubilius: Lietuva į aukščiausią globalios ekonomikos lygą siunčia tūkstančius ambicingų žaidėjų

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius teigia, kad aukštųjų technologijų srityje Lietuva pajėgi dalyvauti globalioje konkurencijoje. Tai jis pasakė atidarydamas tarptautinę inovatyvių technologijų ir verslumo konferenciją „Silicio slėnis atvyksta į Baltiją“ („Silicon Valley Comes to the Baltics“), kurią pavadino “jaunos energijos ir jaunos ambicijos švente”.
 
Premjeras kalbėjo, kad Lietuvos inovatyvių technologijų kūrėjai sieks sėkmės panašiai kaip krepšininkai. “Mūsų krepšinis sėkmingas todėl, kad siuntėme savo geriausius krepšininkus – Šarūną Marčiulionį, Arvydą Sabonį, dabar – Joną Valančiūną – žaisti aukščiausiu lygiu – į NBA. Lygiai taip į aukščiausią globalios ekonomikos lygą Lietuva siunčia tūkstančius naujų inovatyvių technologijų rinkos žaidėjų – jie visi yra išalkę sėkmės, labai ambicingi, todėl pajėgūs žaisti ir nugalėti aukščiausiu lygiu.”
 
Tarptautinė konferencija „Silicio slėnis atvyksta į Baltiją“ vyksta „Litexpo“ komplekse. Joje kalbės 15 kviestų svečių (12 – iš Silicio slėnio), dalyvauja tūkstantis jaunuolių iš šešių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos. Konferencija yra dalis „Globalios verslumo savaitės“ (Global Entrepreneuship Week) renginių Lietuvoje: premjeras jau lankėsi „Aplikacijų stovykloje“ (Apps camp), taip pat bus rengiamas „Idėjų savaitgalis“ (Startup Weekend). Be Vilniaus, renginys „Silicio slėnis atvyksta pas jus“ Europoje yra vykęs tik keturiose vietose – Keimbridžo universitete ir Londono Karališkajame koledže, Maskvoje ir Lisabonoje.