X
Menu

A. Kubilius: Tėvynės sąjunga ir Liberalų sąjūdis turi visas galimybes tapti politikos tęstinumo ašimi

Šiandien BNS spaudos konferencijoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, premjeras Andrius Kubilius teigė tikįs skelbiamomis „exit poll” apklausų prognozėmis, kurios, paaiškėjus galutiniams spalio 14 d. balsavimo rezultatams, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams žada apie 17 proc. rinkėjų balsų. „Tokius rezultatus vertintume pozityviai ir, dėkodami kartu ir rinkėjams, už tai, kad jie išsakė paramą atsakingos politikos tęstinumui, tos politikos, kurią mes per keturis metus, sudėtingom aplinkybėm, labai dažnai esant nuožmiai ir destruktyviai kritikai bei populizmui viešoje erdvėje, vis tik parodė pakankamai racionalų sprendimą. Noriu priminti, kad 2008 metais pirmajame rinkimų ture gavome šiek tiek daugiau balsų, bet ne tokiu dideliu skirtumu – apie 19 procentų balsų“, – teigė A. Kubilius.
Pasak premjero, toks pasikeitimas, įvertinant visą krizės laikotarpį, būtų išties vertintinas pozityviai.
A. Kubiliaus teigimu, Darbo partijai, socialdemokratams ir Tėvynės sąjungai pirmajame rinkimų ture surinkus pakankamai panašų balsų skaičių, rinkimų rezultatus turėtų nulemti antrasis turas. TS-LKD pirmauja vienmandatėse apygardose – į antrąjį rinkimų turą išėjo 36 TS-LKD kandidatai – 19 yra pirmoje vietoje, 17 antroje, 33 darbo partijos atstovai ir 26 socialdemokratai. Darbo partija ir socialdemokratai tarpusavyje rungsis 12 apygardų. TS-LKD antrame rinkimų varžysis su 11 Darbo partijos atstovų, 7 LSDP ir 3 Tvarkos ir teisingumo. Tuo tarpu Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio kandidatai susiduria tik dviejose apygardose. 2008 metais antrajame rinkimų ture TS-LKD laimėjo 27-iose apygardose.
A. Kubilius pasidžiaugė Liberalų sąjūdžio sėkme, kurie, remiantis „exit poll” duomenimis, turėtų surinkti virš 8 procentų rinkėjų balsų, antrame rinkimų ture varžysis 6 jų kandidatai. Pasak premjero, TS-LKD dės pastangas, kad antrame rinkimų ture gerai pasirodytų ne tik Tėvynės sąjunga, bet ir Liberalų sąjūdžio atstovai, ypač ten, kur TS-LKD ir LS tarpusavyje nekonkuruoja.
„Tikiu, kad galime pasirodyti pakankamai sėkmingai. Ganėtinai sėkmingas pirmasis rinkimų turas Tėvynės sąjungai ir Liberalų sąjūdžiui, atspindintis tų atsakingai balsuojančių žmonių valią, pasisakant už atsakingos politikos tęstinumą, man leidžia teigti, kad po antro rinkimų turo Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio laiko ir didelių problemų išbandyta koalicija, būsimajame Seime turi visas galimybes tapti politikos tęstinumo ašimi”, – teigė A. Kubilius.