X
Menu

A.Vyšniauskas. Nepaisant socialdemokratų pasipriešinimo, Marijampolė gavo Lietuvos kultūros sostinės vardą 2018 metams

Marijampolės savivaldybės tarybos narys Andrius Vyšniauskas džiaugiasi, kad Kultūros ministerija birželio 23 d. suteikė Marijampolei Lietuvos kultūros sostinės vardą 2018 metams.

„Tai didelis ir svarbus pasiekimas mūsų miestui. Didžiuojuosi, kad nepaisant visų Marijampolės valdančiųjų laviravimų, keistų sprendimų ir detektyvą priminusio paraiškos rengimo proceso mes priėjome prie šio taško. Marijampolė nusipelnė tapti Lietuvos kultūros sostine būtent 2018 m., nes esame istorinis kultūros ir švietimo centras. Kartu noriu pasidžiaugti, nes šį projektą, mes dešinieji, laikome savo pirma mažyte pergale šios kadencijos taryboje. Mūsų iniciatyva prasidėjo dalyvavimo konkurse svarstymas. Net neabejoju, kad jeigu klausimo nebūtumėme iškėlę – paraiškos niekas net nebūtų pradėję rengti. Tiesiog būtų pramiegota. Taip pat džiaugiuosi, kad projekto pagrindu yra būtent mūsų su kolegomis sudėliota, istorija ir didžiosiomis Marijampolės asmenybėmis paremtas programos stuburas” – teigia kultūros sostinės projektą inicijavęs Marijampolės savivaldybės tarybos narys Andrius Vyšniauskas.

Pasak tarybos nario, dabar laukia du su puse metų siekiant suorganizuoti pačius geriausius renginius ir projektą nušviesti visai Lietuvai. Tai pareikalaus ir aiškaus lėšų sutelkimo projekto programoms, ir stebėsenos, kad lėšos būtų panaudotos tinkamai.