X
Menu

A.Vyšniauskas. Pasirinkdamas patarėjus Marijampolės meras pasirinko viską, išskyrus modernų požiūrį

Marijampolės savivaldybės merui Vidmantui Braziui pasirinkus savo visuomeninių patarėjų komandą tarybos narys, opozicijos atstovas Andrius Vyšniauskas teigia, kad mero pasirinkime pasigenda nepartiškumo ir modernaus požiūrio.

“Pamačius tai, ką pasirinko meras, pirmiausiai nustebino pasirinktų patarėjų partiškumo sąsajos. Savo vietą patarėjų korpuse rado ir socialdemokratų, ir valstiečių žaliųjų, ir liberalų atstovai. Visa valdančiosios koalicijos paletė. Taip pat akivaizdžiai didelė merui bus ARVI įmonių grupės įtaka, nes šis stambusis koncernas turės net du atstovus V.Brazio pašonėje (V.Kučinskas ir A.Jasinskis). Tad galime tik pajuokauti, kad kai ateis laikas nukabinti prie ARVI būstinės Jono Basanavičiaus aikštėje kabančią Rusijos vėliavą, meras gaus tikrai nevienareikšmių patarimų to nedaryti.” – mero pasirinkimus komentuoja tarybos narys A.Vyšniauskas.

Pasak opozicijos atstovo, V.Brazys galėjo pasirinkti žymiai modernesnę ir ambicingesnę, jaunų specialistų ir žymesnių marijampoliečių komandą. Marijampolėje yra daug eksportuojančių modernių įmonių. Pasak tarybos nario, šių įmonių jauni specialistai galėtų patarti, kaip miestui elgtis norint pritraukti naujų investuotojų.

A.Vyšniauskas taip pat mano, kad buvo galima siekti pritraukti ir modernaus požiūrio specialistų marijampoliečių, gyvenančių jau kituose miestuose ar užsienyje. Marijampolė turi daugybę iš čia kilusių ir daug pasiekusių asmenybių, kurie galėtų puikiai patarti tiek ekonomikos, tiek viešojo valdymo klausimais.

“Tarp mero patarėjų pasigendu ir platesnio požiūrio – nėra ne tik investicijų pritraukimo specialistų, nėra ir žmonių išmanančių energetiką, o juk šilumos ūkis yra didelė mūsų miesto problema. Nėra transporto inžinerijos specialistų, nors akivaizdu, kad savivaldybė savo jėgomis nesusitvarko su “Rail Baltica” projektais. Nėra ir kultūros specialistų, o juk kultūros sostinės projektui 2018 m. reikia stipriai rengtis. Kodėl nepasiūlius mero patarėjais tapti žymiesiems Edmundui Seiliui ar Ray Bartkui? Toks žestas padėtų šiuos puikius kultūros žmones dar labiau įtraukti į mūsų miesto viešąjį gyvenimą” – teigia A.Vyšniauskas.

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys šių metų birželio 19 d. savo potvarkiu patvirtino visuomeninių patarėjų sąrašą. Jame yra VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktorius Andrius Jasinskis, verslo įmonių „Mantinga“ ir „Arvi“ ir ko savininkai bei vadovai Klemencas Agentas ir Vidmantas Kučinskas, vienos pažangiausių savivaldybėje Padovinio žemės ūkio bendrovės direktorius Gintautas Gumauskas, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistas Viktoras Kemeraitis, architektė Reda Marcinkevičienė, ūkininkas, žemės ūkio kooperatyvo „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininkas Mangirdas Krunkaitis ir Marijampolės Sūduvos gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys.