X
Menu

Albumo „Marijampolė. Partizaninis karas“ pristatymas

Tauro apygardos partizanaiŠių metų vasario 12 d. 17 val. Istorinė Prezidentūra Kaune kviečia į Tauro apygardos partizaninio karo dalyvių fotografijų albumo, kuriame pasakojama apie laisvės kovas Suvalkijoje 1944–1955 metais, pristatymą. Į albumą sudėta per tūkstantį partizanų, jų rėmėjų, ryšininkų nuotraukų bei dokumentų, aptariami reikšmingesni mūšiai, pateikiamos iškilesnių kovotojų biografijos. Albumui nuotraukas pateikė per 120 talkininkų. Pristatyme dalyvaus albumo sudarytojai Justinas Sajauskas ir Stanislovas Sajauskas, partizanų dainas atliks LSMU Veterinarijos akademijos folklorinis ansamblis „Kupolė“ (vadovas Antanas Bernatonis).

Kai kurios albume sudėtos nuotraukos, pavyzdžiui, Julijos Žiemytės išsaugotas Vytauto rinktinės kovotojų fotografijų archyvas arba dar gausesnis Sasnavos apylinkių partizanų būrio vado Antano Karpausko-Kurto nuotraukos yra unikalios, dar niekur neskelbtos. Turint omeny, kad šalia pavienių savininkų nuotraukų knygoje pateikiama ir Marijampolės Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus, Prienų krašto muziejaus, Vilkaviškio kraštotyros muziejaus fondų, taip pat Gelgaudiškio apylinkių partizanų, Skausmo Kalnelyje atgulusių partizanų fotografijos, albumas palieka išsamaus darbo įspūdį.

Albumo sudarytojai, Marijampolės Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus vadovas Justinas Sajauskas ir Sūduvos krašto istorijos puoselėtojas ir numizmatas prof. Stanislovas Sajauskas teigia, kad partizanai, nepaisant rizikos ir pavojaus sau ir savo šeimoms visgi įsiamžino nuotraukose, galbūt nujausdami, kad tai bus svarbus palikimas ateities kartoms, jų kovos už laisvę įrodymas.

Knyga skirta visiems, kurie domisi Lietuvos pokariu. Išleista rėmėjų Audriaus Linkaus ir Antano Linkaus lėšomis Kauno leidykloje „Naujasis Lankas“.

 Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune