X
Menu

Alternatyva „Eurovizijai“ – socialinių dainų konkursas

Tarptautiniuose muzikos konkursuose aktyviai balsuoti pamėgę lietuviai turės galimybę palaikyti savo šalies atstovus ir dainų konkurse „Fair Play“ (garbingas žaidimas, garbingas grojimas – angl.).

„Fair Play“ – tai trečius metus organizuojamas konkursas muzikantams, kurie sukuria dainų antikorupcine tematika. „Neabejotinai dalyvausime“, – tikina buvęs „Eurovizijos“ dalyvis su grupe „InCulto“, lietuvių trombonininkas ir kompozitorius Jievaras Jasinskis.

Jis sako netrukus po žinios apie projektą su žmona Dorotėja prisėdę, susikaupę ir sukūrę konkursinės dainos nuotaiką, melodiją ir žodžius. „Daina yra apie tokius žmones, kurie nelabai galvoja apie kitus, o labai apie savo kišenę, – teigia J. Jasinskis. – Grojame penkiese; man pačiam dar reikia priderinti akompanimentą.“

„Fair Play“ yra virtualus konkursas: atlikėjai į svetainę www.anticorruptionmusic.org įkelia savo kūrinio vaizdo įrašą, o muzikos mėgėjai toje pačioje svetainėje dalija balsus savo mėgstamiausiems.

„Daugumą šalies atlikėjų vienijanti asociacija AGATA būtinai palaikys Lietuvos atstovus visomis įmanomomis priemonėmis. Tegu muzikantai aktyviai registruojasi svetainėje, kuria dainas ir siunčia jas į konkursą“, – teigia kartu su antikorupcinių iniciatyvų organizacija „Transparency International“ konkursui Lietuvoje atstovaujančios atlikėjų asociacijos direktorė Agnė Masalskytė.

Šiuo metu konkurse pirmauja dainininkas iš Kongo demokratinės respublikos, pseudonimu S3, kurio daina „Conscience“ surinko jau per 1,2 tūkst. balsų – reikės nemažų asociacijos AGATA ir visų Lietuvos muzikos gerbėjų pajėgų jam aplenkti. Apskritai projekte aktyviausiai dalyvauja ir daugiausia simpatijų sulaukia hiphopo atlikėjai, kurie įprastai repuoja socialinėmis temomis.

Kol kas muzikuojančio jaunimo konkurse daugiausia vaizdo įrašų pateikė kolumbiečiai, į projekto svetainę įkėlę 9 dainas. Jau dabar dalyvauja 8 kroatų atlikėjai ir grupės. Svetainėje dar neužsiregistravo nė vienas kolektyvas iš šiaurryčių Europos, tad Lietuvos muzikantai turi puikią galimybę pasižymėti.

Atranka baigsis liepos 24-ąją, o trys daugiausia balsų surinkę kolektyvai laimės kelionę į Braziliją, kur surengs „Fair Play“ koncertą. Daina antikorupcine tematika gali būti atlikta nebūtinai anglų kalba, tačiau tokiu atveju dalyvis turėtų pridėti teksto vertimą.

Anot „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, per pastaruosius porą metų „Fair Play“ prisidėjo prie kovos su korupcija visoje planetoje. Konkursas pritraukė dalyvių iš daugiau nei 50 pasaulio valstybių, kurie tapo judėjimo prieš korupciją ambasadoriais, ragino valstybes, verslą ir piliečius imtis veiksmų kovojant su šiuo žalingu visuomenėms reiškiniu. Ir šiais metais projekte dalyvaujantys atlikėjai gali išdainuoti ir išgroti savo poziciją pasaulinėje kampanijoje, per muziką ugdyti sąmoningumą ir perteikti neigiamas korupcijos pasekmes savo bendruomenėse.

Bernardinai.lt