X
Menu

Andrius Vyšniauskas: Siekis Marijampolę paskelbti Lietuvos kultūros sostine gali tapti realybe

Gera žinia Marijampolei. Po pusantros savaitės diskusijos su Marijampolės savivaldybės administracijos teisininkais ketvirtadienį Marijampolės savivaldybės tarybos narys Andrius Vyšniauskas gavo administracijos direktoriaus patvirtinimą, kad jo teikiamas sprendimo projektas dėl Marijampolės dalyvavimo projekto „Lietuvos kultūros sostinė” konkurse visgi bus teikiamas tarybai.
Siekį tapti Lietuvos kultūros sostine opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija deklaravo pieš savivaldos rinkimus kaip vieną svarbiausių savo rinkiminių pažadų. Balandžio 17 d. Kultūros ministerija paskelbė konkursą, per kurį bus atrinktos savivaldybės, tapsiančios Lietuvos kultūros sostinėmis 2017, 2018 ir 2019 metais. Šio konkurso paraiškos parengimui Marijampolės savivaldybė, pasak TS-LKD frakcijos nario Andriaus Vyšniausko, turi tik vieną mėnesį, iki birželio 1 d. Todėl tiek administracija, tiek taryba turi pasiskubinti ir priimti reikiamus sprendimus. Šis laikotarpis yra vienintelė galimybė iki kadencijos pabaigos įgyvendinti šį svarbų pažadą.
A.Vyšniausko pasiūlymas yra Marijampolei siekti Lietuvos kultūros sostinės vardo 2018 metais, per Valstybės atkūrimo šimtmetį. Tai leistų įvertinti išskirtinį Marijampolės miesto istorinį vaidmenį Lietuvos tautinio sąjūdžio susikūrime ir Valstybės atkūrimo procesuose. Pasak tarybos nario, Marijampolė yra miestas, kuris išugdė Joną Basanavičių, Vincą Kudirka, Joną Jablonskį ir daugelį kitų iškiliausių mūsų šalies asmenybių, nulėmusių atkurto Lietuvos valstybingumo suklestėjimą. Todėl yra vertas Lietuvos kultūros sostinės vardo būtent 2018 metais.
Kartu šis projektas leistų gerokai pakelti Marijampolės kultūrinio gyvenimo lygį, o projekto įgyvendinimo metu neišvengiamai privalės atsirasti ir nuoseklesnė Marijampolės kultūros strategija, jos įgyvendinimo mechanizmai.
Projektą teikiantis tarybos narys teigia esąs tvirtai įsitikinęs, kad Marijampolės savivaldybė visų – ir administracijos darbuotojų, ir valdančiosios daugumos, ir opozicijos, ir visų marijampoliečių – sutelktomis pastangomis gali parengti geriausią paraišką projekto „Lietuvos kultūros sostinė” konkursui ir projektą labai sėkmingai įgyvendinti.
Toliau įgyvendinant projekto iniciatyvą yra laukiama Marijampolės savivaldybės valdančiosios daugumos sprendimų. Tikimasi, kad artimiausiame posėdyje, kaip ir yra pažadėta administracijos direktoriaus, A.Vyšniausko pasiūlytas sprendimo projektas bus pateiktas svarstymui ir taryba jam pritars. Taip pat administracijos direktorius yra raginamas nedelsti ir paraišką konkursui pradėti ruošti kuo greičiau, nes laiko Marijampolė turi labai mažai.