X
Menu

Ar iš tiesų viskas taip blogai?

Užvirė kraujas, kai šiandien važiuodamas autobusu nugirdau garbingo amžiaus  žmonių dar kitaip vadinamų senjorais pokalbį.  Atrodo tokio amžiaus žmonės, turintys daug gyvenimiškos patirties turėtų kalbėti kultūrinėmis temomis.  Ogi viskas negerai. Aplinkui vien vagys, „žulikai” ir apgavaikai. Ir taip kiekvieną dieną kur tik pasisuksi – dauguma „bumba“. Jau nebegaliu tylėti ir klausytis tokių pokalbių. 

Argi taip jau viskas blogai? Manau – tikrai ne! Pažiūrėkime: mes gyvename tikrai geromis geografinėmis sąlygomis, nes  nėra žymių žemės drebėjimų, nesiaučia tornadai, turim ir žiemą su sniegu ir vasarą šiltą, saulėtą. Mus aplanko nuostabūs metų laikai ir kiekviename tikrai galime rasti gražių dalykų: tai įvairiaspalviai krentantys lapai, akinančiai baltas sniegas, pražystančios gėlės ir vasaros linksmybės.
Tikrai turime kuo džiaugtis, bet nuolatos girdime skundus valdžiai. Daugumos žmonių nuomone ji mus gramzdina į dugną ir nieko gero dėl mūsų nedaro. Posakį „Vieni vagys toje valdžioje“ tikriausiai tuoj galėsime įtraukti į lietuvių tautosaką. Ar kada susimąstėte, ką darytumėte, jei patys būtumėte valdžioje ir užimtumėte visuomenėje aukštas pareigas. Nevogtumėte? Aš manau, kad tie, kurie daugiausiai kalba apie vogimą valstybės mastu ir nieko nedaro ir yra didžiausi vagys bei užimdami aukštesnes pareigas labiausiai pradėtų dairytis į svetimą kišenę.
Pažvelkime į kitas šalis, kur valstybės pasiėmę didžiules paskolas ir iki šiol gyveno ramiai, bet kas vyksta dabar, ir kas vyks netolimoje ateityje. Paskolas atidavinės su didžiulėmis palūkanomis ir ta „depresijos audra“ nenurims dar ilgą laiką. Aš tikiu, kad nors dabar mums ir yra sunkiau nei išlaidžiam ES kaimynui, bet ateityje bus tikrai geriau, nes nereikės „atidirbinėti“ ir būti paskolų vergais.

Visai neseniai žmonės daužė Seimo langus ir aš esu pasipiktinęs jų poelgiu. Prieš dvidešimt metų žmonės stovėjo ir gynė, o dabar patys naikina. Susidaro toks įspūdis, kad jei dabar Lietuvą pultų  su tankais, tai dauguma žmonių ne gintų, o kaip tik dar padėtų nugriaut Seimą, Vyriausybę ar televizijos bokštą.

Neseniai kalbėjau su draugu ir jis pasakė štai ką: „Gyvename geriau nei 80% pasaulio gyventojų, tačiau jaučiamės lyg gyventume geriau tik už 20%.“ Žmonės, susimąstykime, ar tikrai yra jau taip blogai. Pasidžiaukime gražiais dalykais: ryte atsikėlę džiaukimės, kad gyvi, sveiki esame. Pasistenkime mažuose dalykuose įžvelgti gėrį ir grožį ir tada pasijusime geriau.
Šiais savo apmąstymais ir pasamprotavimais aš nesiekiau ką nors įžeisti ar papiktinti, tiesiog norėjau viešai išsakyti savo nuomonę ir paraginti žmones ne bumbėti, bet pasidžiaugti tuo, ką turime.