X
Menu

Ar miestui dovanojant gėles svarbi narystė partijoje?

Net akcija gėlėmis papuošti savo miestą gali būti suprasta kaip politinis aktas. Sūduvos kultūros fondo vadovės Daivos Klimavičienės iniciatyvą svyrančiomis pelargonijomis apsodinti pagrindinį mūsų miesto tiltą per Šešupę Vilkaviškio gatvėje kai kas pavadino konservatorių sumanymu ir vien todėl joje nedalyvavo.

Konservatoriams priskirti tilto puošimą gėlėmis norėjosi todėl, kad D.Klimavičienė  ne tik vadovauja kultūros fondui, bet ir yra Seimo nario Arvydo Vidžiūno padėjėja. A. Vidžiūnas skyrė nemažai pinigų  gėlėms, o metalinius vazonėlius joms pagamino „Algos” koncernas, kuriam vadovauja konservatorius Kostas Jankauskas.

„Jokios politikos čia tikrai nėra, – sakė  D. Klimavičienė. – Praėjusią vasarą teko keletą mėnesių gyventi Norvegijoje, ten ir pamačiau tiltą, papuoštą svyrančiomis gėlėmis. O kodėl to nepadarius savo mieste? Kai fondas planavo artimiausius darbus, valdybai pasiūliau šią idėją. Ji patiko, buvo paremta. Nutarėme kreiptis į marijampoliečius ir paprašyti, kad jie savo miestui dovanotų gėlę“.

Kad gėlių sodinimo akcijoje neįžvelgia politikos,  teigė ir savivaldybės meras Vidmantas Brazys.

„Apvažiavau visą miestą, matau, kur dar galime pasitvarkyti, – sakė jis. – Mane pakvietė pasodinti gėlę ant tilto, jei darbai nesutrukdys, dalyvausiu.

Artėjančiai Miesto dienų šventei tikimės išpuošti gyvomis gėlėmis tiltą iš Mokolų į Degučius,  gatvės atkarpą nuo „Lūnos“ motelio iki ligoninės.“

Tad ieškantiems politinių atspalvių ir priskyrusiems tilto į Vilkaviškį apsodinimą gėlėmis konservatoriams bus visai nesunku tiltą tarp Mokolų ir Degučių priskirti mero vadovaujamiems socialdemokratams. Visgi V.Brazys sodinti gėlės ant šio tilto taip ir nerado laiko – savivaldybės pelargoniją pasodino jo bendradarbiai.

Penktadienį po pietų marijampoliečiai pasodino kelis šimtus pelargonijų. Savas prižiūrėti ir laistyti visą vasarą pažadėjo apskrities viršininkė Birutė Kažemėkaitė ir  jos bendradarbės, savivaldybės ir seniūnijų,  Kultūros centro darbuotojos, kelių mokyklų moksleiviai, jaunieji šauliai.

„Tikimės, kad laužyti, niokoti ar vogti miestui dovanotų gėlių niekam nekils pagunda, – sakė D. Klimavičienė. – Miestą vaizdo kameromis stebinti policija tiltą ir jo prieigas  žada prižiūrėti atidžiau“.

Parengta pagal „Miesto laikraščio” informaciją