X
Menu

ATSAKYMAS K.PODOLSKIUI: SOCIALDEMOKRATAI NEGEBA TOLERUOTI KITAMINČIŲ

Po birželio 29 d. vykusio Marijampolės savivaldybės tarybos posėdžio, pratrūko socialdemokratų frakcijos seniūnas K.Podolskis, niekaip negalintis susitaikyti su tuo, kad taryboje yra narių, kurių nuomonė skiriasi nuo socialdemokratų įsitikinimų. Šį kartą kliuvo „konservatoriams“ ir man asmeniškai, kad išdrįsau paprieštarauti, kad būtų suteiktas garbės piliečio vardas vienai ištikimiausių Marijampolės socialdemokratų rėmėjų O.Sakalauskienei.

Gaila, kad šis jaunasis socialdemokratas pademonstravo savo neišprusimą, atskleisdamas, kad nežino Lietuvoje veikiančių partijų pavadinimų. Juk partijos, kurios pavadinime būtų žodis „konservatorių“, nebėra jau 7 metus. O dar labiau liūdina tai, kad šis jaunas žmogus yra linkęs meluoti ne prasčiau negu tai daro kai kurie vyresnieji jo bendrapartiečiai.

Visų pirma, reikėtų pastebėti, kad kiekvienas tarybos narys tarybos posėdyje turi teisę išsakyti savo nuomonę ir negali būti už tai persekiojamas. Minėtam sprendimo projektui nepritariau todėl (galima pasiklausyti tarybos posėdžio įrašo), kad p. O.Sakalauskienei už Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) įsteigimą Marijampolėje prieš 5 metus jau buvo suteiktas garbingas savivaldybės apdovanojimas – Šv. Jurgio Marijampolės globėjo ordinas. Manau, kad tai pakankamas įvertinimas. O antras, mažiau reikšmingas argumentas, kurį ponaitis Karolis melagingai nurodė kaip vienintelį, yra ne kelis mėnesius, kaip vėlgi meluoja minėtas jaunuolis, bet visus 10 metų kolegijai nemokėti mokesčiai už TAU naudojimąsi kolegijos patalpomis bei vengimas tai daryti. Ar tai yra garbinga? Ar žinote nors vieną kitą visuomeninę organizaciją, veikiančią Marijampolėje, kuri nuolat naudotųsi kitos organizacijos patalpomis veltui? Aš tokios nežinau.

Tad meluoja Karolis, ir jo ausys neraudonuoja. Kolegijos absolventui tai daryti nederėtų. Labiau tiktų jam ir jo partijos kolegoms įsiklausyti į kitokią nuomonę ir gebėti ją toleruoti. Dabar gi belieka konstatuoti, kad Marijampolės socialdemokratai tęsia savo pirmtakų komunistų partijoje tradiciją melo pagalba skleisti neapykantą kitaminčiams. Nenustebčiau jei jiems kiltų minčių susidoroti su kitaip manančiais. Tokiu atveju, pasitvirtintų lietuvių liaudies patarlės žodžiai, kad „obuolys nuo obels netoli rieda“.

 

Kęstutis Traškevičius

Marijampolės savivaldybės tarybos TS – LKD frakcijos narys