X
Menu

Dėl pagalbos „Achemai”

Seimo opozicijos lyderiui Andriui Kubiliui kelia susirūpinimą menkos Vyriausybės pastangos gelbėjant Lietuvos įmones, kurių veikla priklauso nuo „Gazprom“ neprognozuojamų veiksmų. Parlamentaras primena, kad aktyvi Vyriausybės veikla prieš dvejus metus, kai „Achema“ turėjo panašių problemų kaip dabar, leido išgelbėti šį reikšmingą mokesčių mokėtoją nuo didesnių nemalonumų.
Būdamas premjeru apie tai daug kalbėjausi su Bronislovu Lubiu. Tada ėmėmės ne tik suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos, bet ir rūpinomės, kad „Achema“ – didžiausias privatus dujų vartotojas Lietuvoje – nebankrutuotų dėl „Gazprom“ veiksmų. Todėl su vienu iš „Gazprom“ vadovų A. Medvedevu pavyko susitarti, kad nuo 2012 m. pradžios „Achema“ gautų geroką kainos nuolaidą. Tačiau tada opozicija, kuri dabar yra valdžioje (konkrečiai – Vytautas Gapšys), apskundė mano veiksmus padedant Lietuvos verslui Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai“, – teigia buvęs Ministras Pirmininkas, Seimo opozicijos lyderis A. Kubilius.
Pasak parlamentaro, dabartinės valdžios veiklos rezultatas yra tai, kad ir „Achema“ nuo metų vidurio nebegauna dujų kainos nuolaidos. Galbūt tai – „Gazprom“ veiksmų derybose su Lietuva dalis ir Lietuva tokiam spaudimui neturi pasiduoti. Tačiau tokia situacija reikalauja iš Vyriausybes aktyvių veiksmų, neišduodant ilgalaikių bendrų Lietuvos interesų, pasirūpinti ir minėta svarbia įmone.
„Jeigu ši valdžia pagaliau pradėtų veikti ir tikrai rūpintųsi Lietuvos verslu, kaip mes tai darėme, savo ruožtu aš pažadu dėl to nesikreipti į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kaip darė jie, kai kreipėsi dėl mūsų pagalbos verslui tokioje pačioje situacijoje prieš dvejus metus“, – teigia A. Kubilius.