X
Menu

Dviračių žygis „Tautos takais”

Žygis "Tėvynės takais"Birželio 13 d. TS-LKD Marijampolės skyrius kartu su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga organizavo dviračių žygį „Tėvynės takais”. Šiuo žygiu buvo paminėta Gedulo ir vilties diena.

Apie 25 įvairaus amžiaus ir patirties žygio dalyviai Padovinio ir Varnupių piliakalnio link pajudėjo apie 11 valandą  nuo tremtiniams skirto paminklo prie Marijampolės traukinių stoties. Pirmasis stabtelėjimas laukė Padovinyje, kur apžiūrėjome  gražiai sutvarkytą ūkininko sodybą. Antrajam sustojimui buvo pasirinktas Varnupių piliakalnis (Kirvakalnis). Prie jo paveldosaugininkas Ramūnas Kryžanauskas ir istorikas Kazimieras Balickas papasakojo apie šio piliakalnio reikšmę bei legendas.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tl4D4E1Egeg[/youtube]

Antrojoje dienos pusėje buvo sustota papietauti Daukšiuose, iš kur, po geros valandos poilsio, per Šventragį ir Igliškėlius grįžome į Marijampolę. Dviračių žygio dalyviai numynė apie 52 kilometrus. TS-LKD Marijampolės skyriaus pirmininkas Valdas Pileckas po žygio teigė, jog ypatingai didžiuojasi jaunaisiais dalyviais, kurių būta daug, ir kurie nepaisydami prasto oro sugebėjo numinti visus 52 kilometrus. Taip pat politikas dalyvius patikino, jog tokių žygių šią vasarą dar bus, nes ekologiško ir sveiko gyvenimo būdo propagavimas Marijampolėje yra ypatingai svarbus ir reikšmingas. Be to tokie žygiai padeda geriau pažinti savo kraštą, o kaip dar kartą įsitikinome  mindami dviračiais, jis tikrai yra labai gražus.

Apie kitus žygius bus pranešta šiame puslapyje.

Parengė Andrius Vyšniauskas