X
Menu

Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė Marijampolėje

Šį penktadienį, gegužės 7 d., Marijampolėje viešėjo Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė. Ji susitiko su TS-LKD skyriaus nariais, kalbėjo apie savo darbą Europos Parlamente, aptarė svarbiausias problemas, kurias šiuo metu sprendžia Europos Parlamentas, diskutavo apie tai, kokią Europos Sąjungą norime matyti ateityje.

Rygiškių Jono gimnazijoje Radvilė Morkūnaitė pasveikino Marijampolės apskrities moksleivius, kurie sėkmingiausiai sprendė Europos egzaminą.

Idėją taip paminėti Europos dieną Lietuvos mokyklose pateikė visuomeninis projektas „Drąsinkime ateitį“ ir Europos komisijos atstovybė Lietuvoje. Pagrindinis Europos egzamino organizatorių tikslas – patraukliomis, priimtinomis formomis skatinti jaunus žmones domėtis Europos sąjunga, jos institucijomis, suteikti progą ir sąlygas jaunimui savarankiškai gilinti jau turimas žinias ir kasmet, gegužę, jas parodyti sprendžiant organizatorių parengtas užduotis.

Pirmą kartą Lietuvos mokyklose rengiamo Europos egzamino globėja, Europos parlamento narė Radvilė Morkūnaitė įsitikinusi, jog ši iniciatyva paskatins ne tik mokytojus, mokinius, bet ir jų artimuosius labiau pažinti Europos šalių šeimą, jos institucijas, taps rimta paskata jauniems žmonėms atrasti iki šiol nepastebėtų galimybių pažinti skirtingų ES narių kultūrą, studijuoti, keliauti, kurti ir plėtoti iniciatyvas su bendraminčiais visoje Europoje.

Remigija Taurokienė