X
Menu

INICIATYVA „VIENAS IŠ MŪSŲ“ – KODĖL JI TURI BŪTI SVARBI KIEKVIENAM TĖVYNĖS SĄJUNGOS-LIETUVOS KRIKŠČIONIŲ DEMOKRATŲ PARTIJOS NARIUI?

„Vienas iš mūsų“ yra Europos piliečių iniciatyva. Tai naujas Euros Sąjungos teisėkūros instrumentas, kuriuo siekiama ES institucijas priartinti prie jos piliečių – piliečiai turi teisę visos ES mastu surinkti 1 mln. parašų ir teikti svarstyti įstatymo projektus.

„Vienas iš mūsų“ siūlo įstatymų keitimus, kurie apima žmogaus orumo apsaugos, teisės į gyvybę ir žmogaus gyvybės vientisumą nuo pat apvaisinimo, klausimus. Remiamasi Europos Teisingumo Teismo sprendimais, kurie teigia, kad žmogaus kiaušialąstė po apvaisinimo turi būti laikoma žmogaus embrionu, jeigu nuo tokio apvaisinimo prasideda žmogaus vystymosi procesas“.

Šia iniciatyva siekiama įdiegti naują principą, kad iš ES biudžeto nebūtų finansuojamos įvairios veiklos, kurių metu yra naudojamas ir taip sunaikinamas žmogaus embrionas.

Taip pat siekiama paskatinti ES vystyti atsakingą mokslą bei tyrimus ir inovacijas atlikti ne paprasčiausiu ir pigiausiu, o žmogaus gyvybę ir orumą saugančiu būdu.

TS-LKD gindama krikščioniškas vertybes pripažįsta žmogaus orumo bei gyvybės nepertraukiamumo principus. Todėl ji visomis išgalėmis privalo aktyviai įsitraukti į gyvybės apsaugos klausimų svarstymus ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje.

Šiandieninė Europa yra kultūrinių karų sukūryje, agresyvus sekuliarizmas nusitaikė nukirsti europietiškos civilizacijos šaknis ir išstumti krikščionišką tradiciją iš Europos politinio ir kultūrinio gyvenimo. TS – LKD turi stoti ginti žmogaus teisę į gyvybę ir orumą, t.y. principus, kurie ir sudaro krikščioniškosios tradicijos šerdį.

Pripažindami Europą kaip krikščionišką civilizacinį lopšį ir turėdami siekiamybę ją kurti būtent šiais pamatais, privalome atiduoti savo duoklę čia ir dabar.

Lietuvoje jau surinktas minimalus reikiamas kiekis parašų – 9000. Tačiau norint svariai prisidėti prie iniciatyvos visos Europos mastu – to neužtenka. Mūsų tikslas – 20 000 parašų.

Kaip prisijungti?                                                         

Iniciatyva „Vienas iš mūsų“ Lietuvoje bus baigta š.m. lapkričio 1 d., todėl žengiant į finišo tiesiąją kviečiame visus neabejingus žmogaus gyvybės bei orumo apsaugos klausimams prisijungti prie šios iniciatyvos. Tai padaryti galima dviem būdais:

Pasirašyti LR VRK nustatytuose popieriniuose parašų rinkimo lapuose.

  1. Pasirašyti LR VRK sprendimu pripažintoje interneto svetainėje: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-2012-000005/public/index.do?initiativeLang=lt

PASIRAŠYMO INTERNETU EIGA:

1. Paspauskite „Pritarti”
2. Pasirinkite šalį
3. Įveskite savo asmens kodą (duomenys yra užšifruojami ir apsaugomi)
4. Įveskite savo vardą, pavardę, pasirinkite pilietybę
5. Pažymėkite patvirtinimo laukelius
6. Įveskite slaptumo kodą, nurodytą paveikslėlyje
7. Paspauskite „Siųsti”. Parašas bus įskaičiuotas ir pasibaigus terminui perduotas VRK skaičiuoti, todėl būtina nurodyti teisingus duomenis.

Norintys ir galintys prisijungti renkant parašus popieriniuose parašų rinkimo lapuose dėl šių lapų gali susisiekti su iniciatyvos koordinatoriais:

Laurynas Kasčiūnas, laurynas.kasciunas@lrs.lt, +370 659 00088

Vytautas Keršanskas, vytautas.kersanskas@gmail.com, +370 684 16842

Taip pat galima pasirašyti užėjus į TS-LKD sekretoriatą (L. Stuokos – Gucevičiaus g. 11, Vilnius) nuo 9.00 iki 17.00 darbo dienomis.

Lietuvoje iniciatyvą „Vienas iš mūsų“ remia:

Lietuvos Vyskupai,

Lietuvos Šeimos centras,

Krikščioniškasis pilietinio veikimo forumas,

Interneto dienraštis „Bernardinai.lt“,

Jaunieji krikščionys demokratai,

Asociacija „Dešiniosios minties centras“

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai