X
Menu

Investicijos Lietuvoje įspūdingai auga, bet sėkmę lėmę žmonės išvaromi

Skirtingoms partijoms atstovaujantys Seimo nariai Dainius Kreivys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Arvydas Mockus (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Remigijus Šimašius (Lietuvos liberalų sąjūdis) išreiškė griežtą nepritarimą, kad sėkmingai dirbančios agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“ būtų reorganizuotos ir sujungtos. Tokią parlamentarų laikyseną lėmė žinomi duomenys ir argumentai, kalbantys ne už valdančiosios daugumos numatytą agentūrų sujungimo scenarijų.
Lietuva pirmauja Centrinėje ir Rytų Europoje pritraukiant užsienio investicijas. Šiais metais mūsų šalis užima lyderio poziciją pagal jau pritrauktas užsienio investicijas į naujas darbo vietas. Lietuva yra penkta pasaulyje ir trečia Europoje pagal investicijų augimo tempus. Per pastaruosius ketverius metus bendras pritrauktų investicijų kiekis padidėjo nuo 9 mlrd. iki šiemet planuojamų pasiekti 13 mlrd. litų. Taigi investicijos augo beveik 50 procentų. Mūsų šalies daromas progresas rodo, kad per pastaruosius ketverius metus pavyko pasiekti esminį lūžį šioje srityje.
Šiandien Lietuva investuotojų, investicijų konsultantų vertinama kaip tiesioginėms užsienio investicijoms ypač palanki valstybė. Tą patvirtina ir daugelis naujausių tyrimų.
„Kodėl taip reikšmingai pagerėjo investicijų rezultatai Lietuvoje? Iki 2008 m., beveik 20 metų, Lietuvoje buvo vykdoma investicijų neįleidimo į mūsų šalį politika. Pasikeitus šiai politikai įkurta agentūra „Investuok Lietuvoje“, jai vadovauti buvo išrinkti profesionalai. Prie agentūros „Investuok Lietuvoje“ vairo stojo Milda Dargužaitė, baigusi vieną geriausių JAV Prinstono universitetą, dirbusi aukštose pozicijose geriausiose tarptautinėse įmonėse. „Investuok Lietuvoje“ dirba puikiai, keičia investicijų dinamiką, keičia žmonių gyvenimus, o mes agentūrą žlugdome. Kokį signalą siunčiame užsienyje gyvenantiems ir dirbantiems profesionalams, žmonėms?“ – stebisi D. Kreivys.
Seimo nariai pažymi, kad nepaisant politinių pažiūrų, yra dalykų, dėl kurių galima susitarti. Jei profesionalai sako, kad negalima griauti pamatų, ant kurių statome savo valstybės rūmą, jei sako, kad agentūros turi dirbti, kaip dirbo, joms turi vadovauti profesionalūs ir patys geriausi specialistai, taip ir turėtų būti. Turi būti sudarytos sąlygos perspektyviems žmonėms grįžti dirbti į Lietuvą, o ne stengiamasi varyti juos lauk. Padorioje visuomenėje ir tarp padorių politikų dvejopų standartų negali būti.