X
Menu

Irena Degutienė: rinkčiausi sąžiningą, darbštų ir padorų kandidatą – Valdą Pilecką

„Gerus įstatymus ir deramą tvarką valstybėje turėsime tik tada, jei balsuosime už pareigingus, atsakingus, darbščius ir sąžiningus piliečius, už tuos kandidatus, kurie jau iki rinkimų pasižymėjo moraliu, padoriu elgesiu, turėjo vertybines nuostatas, kurių gyvenime žodžiai nesiskyrė nuo darbų“, – teigia Irena Degutienė, ragindama marijampoliečius balsuoti už Valdą Pilecką.

Gerbiama Seimo Pirmininke, šį trečiadienį lankėtės Marijampolėje, susitikote su vyskupu Rimantu Norvila, vietos valdžios atstovais, aplankėte Kultūros centro parodas, dalyvavote televizijos laidoje. Gal galite plačiau pasidalinti įspūdžiais apie savo viešnagę Marijampolėje?

I. Degutienė: Prieš nepilnus pusantrų metų tapusi Seimo Pirmininke stengiuosi kuo dažniau apsilankyti įvairiuose Lietuvos vietose, iš arti pamatyti ir pajusti, kuo gyvena ir kvėpuoja tiek miesto, tiek kaimo gyventojas.

Deja, kažkaip vis nepavykdavo užsukti į Sūduvą, todėl sulaukusi TS-LKD Marijampolės skyriaus lyderio Valdo Pilecko kvietimo juo iškart ir pasinaudojau. Tikrai malonu lankytis Suvalkijos sostinėje, kurioje brendo mūsų tautinio atgimimo žadintojai Jonas Basanavičius ir Vincas Kudirka.

Nors šis mano vizitas ir neilgas, spėjau pasisemti tos ypatingos Sūduvos krašto nuotaikos, suvalkietiškos šilumos ir nuoširdumo, pasigrožėti Jūsų kultūros pasiekimais, šiltai pabendrauti su vyskupu Rimantu Norvila.

Labai džiaugiamės Jūsų vizitu Marijampolėje. Artėja gan įtempta ir darbinga Seimo pavasario sesija. Kokie svarbiausi darbai, įstatymo projektai laukia pavasarį Seime?

I. Degutienė: Čia galėčiau kalbėti labai ilgai, tačiau trumpai paminėsiu, kad būsimos sesijos svarbiausi akcentai – bedarbystės mažinimas ir kiti svarbiausi socialiniai klausimai bei kova su korupcija – t.y. teisės aktai, kuriais bus siekiama daugiau teisingumo valstybėje, teismuose, prokuratūroje, visose valdžios įstaigose.

Kaip žinote, nuo kitų metų bus atstatytos sumažintos pensijos, todėl labai tikimės, kad šią arba rudens sesiją Vyriausybė pagaliau pateiks Seimui svarstyti ir sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą.

Ir, žinoma, toliau sieksiu pagrindinio tikslo, kurį paskelbiau tapusi Seimo Pirmininke – vis labiau stiprinti parlamentinę kontrolę. Tai reiškia, kad Seimo nariai ne tik turi priiminėti įstatymus, bet nuolat kontroliuoti, kaip jie vykdomi, kontroliuoti Vyriausybės ir visų Seimui atskaitingų institucijų ir pareigūnų darbą.

Iki šiol tai buvo labai užleista sritis, po truputį ją atgaiviname. Šiuo klausimu labai reikia ne tik didesnių parlamentarų, bet ir visų Jūsų pastangų. Ypač savivaldos lygmenyje.

Gerbiama Seimo pirmininke, marijampoliečiai šį savaitgalį rinks naują Seimo narį. Kokių, Jūsų manymu, Seimo narių labiausiai reikia Lietuvai?

I.Degutienė: Seimo darbas tik iš televizoriaus ekrano atrodo lengvas. Iš tiesų tai sunkus, daug jėgų ir žinių reikalaujantis užsiėmimas, tad ne vienas patekęs į Seimą greit nusivilia.

Tikiuosi, kad rinkėjai pasimokė iš savo klaidų ir rinks atsakingiau, nes tie, kas prieš Seimo rinkimus norėjo šou Seime, rinko šou žmones, dabar patys piktinasi tokiu Seimu. Bet juk tas Seimas iš dangaus nenusileido, jį juk išrinko patys žmonės.

Gerus įstatymus ir deramą tvarką valstybėje turėsime tik tada, jei balsuosime už pareigingus, atsakingus, darbščius ir sąžiningus piliečius, už tuos kandidatus, kurie jau iki rinkimų pasižymėjo moraliu, padoriu elgesiu, turėjo vertybines nuostatas, kurių gyvenime žodžiai nesiskyrė nuo darbų.

Jei nenorime, kad nesąžiningi verslininkai, patekę į valdžią, tvarkytųsi savo, o ne valstybės ar savivaldybės reikalus, tai ir nerinkime tokių žmonių. Tuomet nereikės po to ir piktintis, kad mus apgavo, kad visi Seime vienodi ir t.t. Tik atsakingai balsuodami galime išrinkti atsakingą valdžią.

Būdama marijampolietė, už ką balsuotumėte?

I. Degutienė: Seimo rinkimuose balsuočiau už sąžiningą, darbštų ir padorų vietinį kandidatą – Valdą Pilecką, o savivaldos rinkimuose palaikyčiau stiprią ir atsakingą Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų komandą. Kviečiu už juos balsuoti ir visus marijampoliečius.

Ačiū už pokalbį.

Kalbino Agnė Vasiliauskaitė.