X
Menu

Jaunų verslininkų ir politikų proveržis Marijampolėje prasideda

Baigiantis rudeniui, prasidedant žiemai Marijampolėje lankėsi vienas jauniausių Seimo narių Liutauras Kazlavickas. Jauno Seimo nario vizito tikslas buvo Jaunųjų konservatorių lygos organizuota diskusija „Marijampolė 2020: Ar įvyks jaunų verslininkų ir politikų proveržis?“.Diskusijose, kurią moderavo prieš metus įkurtos Šešėlinės Vyriausybės kancleris, marijampolietis Andrius Vyšniauskas, Liutauras Kazlavickas diskutavo su jaunųjų verslininkų klubo nariu Mariumi Čeponu apie Marijampolės jaunimo problemas ir ieškojo atsakymo, kaip paskatinti jaunus žmones greičiau pradėti nuosavą verslą, kaip paskatinti jaunimo aktyvumą ir jaunų politikų proveržį vietos politikoje.

Pasak Liutauro Kazlavicko, pastaraisiais metais, dar A. Kubiliaus Vyriausybei iniciavus ir pradėjus, buvo sukurta Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030”, kuri tapo nacionalinio lygmens visos šalies žemėlapiu į sėkmės Lietuvą. Tačiau reikia paskatinti kritinės jaunų žmonių masės susiformavimą, kuri gebėtų žymiai greičiau šią strategiją įgyvendinti. Juo labiau, kad neišvengiamai ateina laikas, kai jauni žmonės turės imtis atsakomybės už ekonominius bei politinius procesus šalyje.

Kazlavickas_Vysniauskas_Ceponas131128_Arena_PIZZA (1)„Turime sudaryti visas sąlygas ir galimybes jaunimui Marijampolėje. To labai trūksta. Išvykusiuosius studijuoti turime kviesti sugrįžti nors trumpam, kviesti dalyvauti diskusijose, patirčių mainuose, rinkti įvairius jų pasiūlymus. Taip neprarasime ryšio su išvykusiais“, – sakė Marius Čeponas.

Diskusiją geriausiai apibendrina pačių dalyvavusių jaunų marijampoliečių mintimi, kad jeigu norime jaunimo proveržio visoje šalyje, pirmiausiai reikia proveržio savivaldoje. Nes čia yra daug svertų, kuriais galime padėti jauniems žmonėms įsikurti, neišvykti, o išvykus – sugrįžti. Šiuo metu vietos valdžiai ypač stinga idėjų, kaip pagerinti jaunimo situaciją Marijampolėje. Norint problemą spręsti – jau artėjančiuose savivaldos rinkimuose turi būti žymiai didesnis jaunimo dalyvavimas ir žymiai daugiau jaunų politikų turi būti išrinkta į savivaldybės tarybą.

Kitą diskusiją Jaunųjų konservatorių lyga 2014 m. sausio mėnesį organizuos su viena jauniausių Europos Parlamento narių Radvile Morkūnaite-Mikulėniene.

 

Arūnas Adomynas