X
Menu

K. Starkevičius. Gali atsitikti taip, kad nepasiturinčių šeimų stalas per šv. Velykas bus skurdus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl nepasiturinčių šeimų paramos maisto produktais vilkinimo.
Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad vargingai gyvenančios šeimos skundžiasi dėl sutrikusio paramos teikimo maisto produktais. Apie tai Seimo nariui pranešė patys gyventojai.
„Paskutinis maisto produktų, skirtų labiausiai nepasiturintiems asmenims, tiekimas į labdaros organizacijų sandėlius įvyko praėjusių metų lapkritį. Visos atsargos dar iki sausio 1 dienos buvo išdalintos. Šiuo metu labdaros organizacijų sandėliai yra tušti ir parama maisto produktais sustabdyta. Anksčiau tokio sutrikimo metų pradžioje nebūdavo“, – susidariusią situaciją pakomentavo Seimo narys.
Todėl K. Starkevičius Ministro Pirmininko klausia, ką Vyriausybė ir atsakingos ministerijos nuveikė, kad, pasikeitus paramos maisto produktais administruojančiai institucijai, nesutriktų šios paramos teikimas gyventojams. Vyriausybė nėra patvirtinusi vadovaujančios ir audito institucijos bei agentūros, kuri būtų tarpinė ir tvirtinanti institucija organizuojant paramą maisto produktais. Todėl kyla klausimas, kada tai bus padaryta ir kokios funkcijos bus šioms institucijoms priskirtos. Seimo narys domisi, ar VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra, kurios specialistai turi didelę patirtį organizuojant paramą maisto produktais, bus įtraukta į šį procesą. Kada bus priimti Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondui administruoti būtini teisės aktai ir galų gale – kada pagal naująją tvarką gyventojai šiais metais realiai gali tikėtis sulaukti paramos maisto produktais?
„Gali atsitikti taip, kad taip vangiai kaip iki šiol sprendžiant tokį aktualų daugeliui žmonių klausimą skurdžiau gyvenantys mūsų šalies piliečiai ir iki šv. Velykų nesulauks paramos maisto produktais“, – nuogąstauja K. Starkevičius.