X
Menu

Kad bibliotekos lentynos netuštėtų… Dovana bibliotekai – 183 knygos

img_0028_1Sunkmetis, palietęs daugelį gyvenimo sričių, neaplenkė ir bibliotekų. Kultūros ministerijai gerokai apkarpius lėšas knygoms įsigyti, skaitytojams jau tampa keblu surasti reikalingų leidinių. Malonu, kad atsirado iniciatyvių žmonių, pasiūliusių ir paskatinusių organizuoti akciją, kurios tikslas – praturtinti biblioteką naujomis knygomis. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka kreipėsi į verslo įmones, marijampoliečius, bibliotekos tinklalapyje pateiktas sąrašas skaitytojams reikalingiausių, populiariausių knygų, kurių bibliotekai itin trūksta.

Bibliotekos organizuota akcija „Kad bibliotekos lentynos netuštėtų…“ neliko be atsako – atsirado nemažai norinčiųjų praturtinti bibliotekos lentynas. Šią savaitę bibliotekos fondus papildė ir Seimo narys dr.Arvydas Vidžiūnas. Jis padovanojo 183 kultūrinius, mokslinius, informacinius ir grožinės literatūros leidinius. Knygos pirktos iš asmeninių Seimo nario lėšų, dalį padovanojo leidyklos.   Pavyko surasti ir nupirkti 32 bibliotekos sąraše nurodytas knygas. Dar 101 pavadinimo vertingų naujų knygų dr. Arvydas Vidžiūnas  išrinko savo nuožiūra, kai kurias rekomendavo pačios leidyklos, iš kurių buvo perkamos knygos.

Bibliotekos direktorė Daiva Kirtiklienė sako, jog padovanoti leidiniai labai vertingi. Ji pripažįsta, jog pageidaujamų knygų sąrašas sunkiai įgyvendinamas, tačiau būtent tokių – retesnių knygų – ieško skaitytojai. Marijampolėje, kaip ir kitose bibliotekose, dažniausiai stinga mokslinės,  informacinės literatūros. O jos knygų lentynose rasti sudėtinga, nes pinigai knygoms pirkti nuo 170 tūkstančių litų sumažėjo iki 40 tūkstančių.

Seimo narys, kuris yra ir vienas iš asociacijos SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS  steigėjų, bibliotekos direktorei Daivai Kirtiklienei pažadėjo, kad tai nebus vienkartinė dovana. Kartą per metus reikalingiausių knygų bibliotekai padovanos ir SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS. Bibliotekos darbuotojai, nuolat tiriantys knygų paklausą, atliekantys poreikio analizę, informuos, kokių knygų skaitytojams Marijampolėje  trūksta labiausiai.

Akcija „Kad bibliotekos lentynos netuštėtų…“rengiama pirmą kartą ir tikimasi, jog atsiras  ir daugiau norinčiųjų padovanoti knygų.

Daiva Klimavičienė

Asociacijos SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS  pirmininkė