X
Menu

Kartu mes galime geriau

Šeštadienį sostinės viešbutyje „Radisson BLU“ vyksta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdis, kuriame pristatyti ir patvirtinti kandidatai į merus artėjančiuose savivaldos rinkimuose, taip pat pasirašyta rinkimų deklaracija, kurioje nubrėžtos partijos programinės gairės.

Partijos pirmininkas Andrius Kubilius, sakydamas įžanginę kalbą, pakvietė visus susirinkusius tylos minute pagerbti Ukrainoje žuvusius ir už šios šalies laisvę kovojusius žmones.

Kalbėdamas apie artėjančius savivaldos rinkimus, jis pabrėžė, kad „žengiame į naują etapą. Savivaldos rinkimų reikšmė yra ypatinga – ne tik išrinksime savivaldos valdžią ateinantiems keturiems metams, bet tai bus ir galimybė žmonėms įvertinti tiek centrinės valdžios darbą, tiek ir mūsų, opozicijos,  veiklą Seime“.

„Naujas dalykas – turėsime tiesioginius merų rinkimus. Nežinau, ar tai pateisins žmonių didelius lūkesčius, siejamus su tokiais rinkimais, ar nebus tokie rinkimai ne demokratijos, o populizmo šventė, kuri lems tik daugiau politinio chaoso savivaldos reikaluose, bet aš džiaugiuosi mūsų išrinktais kandidatais į merus ir sveikinu tiek Juos, tiek ir mus visus. Turime gerą, turime puikią lyderių komandą, jaunų ir patyrusių, svarbiausia – sąžiningų ir entuziazmo uždegtomis akimis“,  –  kalbėjo A. Kubilius.

Pasak jo, šiuo metu mes turime 13 merų, kurie dirba tikrai gerai.

„Galime pasidžiaugti Kauno, Palangos, Alytaus rajono, Lazdijų, Pasvalio, Biržų, Šilalės, Kretingos, Kazlų Rūdos, Molėtų, Anykščių merais, kurie, esu įsitikinęs, bus perrinkti. Po rinkimų jų turi būti bent du  kartus daugiau – nes savivaldą Lietuvoje reikia sugrąžinti žmonėms. Ypač ten, kur ji jau senai yra apraizgyta abonentiniais ryšiais, ir yra tapusi ne žmonių savivalda, o vietinių ar nacionalinio mąsto oligarchinių klanų vietvalda. Vilnių ir Druskininkus, Kėdainius ir Uteną pagaliau reikia sugrąžinti žmonėms“, – sakė TS-LKD pirmininkas.

Taip pat posėdyje buvo patvirtinta TS-LKD kandidatė į Seimą Vilniaus Žirmūnų apygardoje Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, apžvelgta politinė padėtis Lietuvoje, aptarti kiti klausimai.