X
Menu

Kauno valdžia neposėdžiaus už stiklinių kolegijos durų

Valdančioji dauguma Kauno miesto savivaldybės taryboje nutarė nesudarinėti Tarybos kolegijos – svarbaus valdymo organo, garantuojančio priimamų sprendimų skaidrumą, viešumą ir atvirumą bendruomenėms bei suinteresuotoms visuomenės grupėms.
„Paskutiniojo miesto tarybos posėdžio metu valdančiųjų buvome patikinti, kad kolegija dabar sudaroma nebus. Toks viešumo siaurinimas yra, matyt, atitinkamo plano dalis, kad atskiri detalieji planai „be problemų“ prasiskintų kelią. Valdantieji užsidarai vykdys vieną iš svarbiausių funkcijų – detaliųjų planų tvirtinimą. Kolegijos posėdžių salei su atviromis ir stiklinėmis durimis paliekami mokomo pobūdžio seminarai ir posėdžiai“, – atkreipė dėmesį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) miesto taryboje seniūnas Andrius Kupčinskas
Buvęs meras priminė, kad praeitoje kadencijoje buvo įvesta naujovė – kolegijos posėdžiai, kurie visada būdavo atviri žurnalistams, bendruomenėms ir gyventojams. Absoliučiai visi detalieji planai, prieš juos tvirtinant Administracijos direktoriui, būdavo apsvarstomi kolegijoje, dalyvaujant merui, vicemerams, komitetų pirmininkams, opozicijos atstovams. Tarybos kolegijoje taip pat būdavo apsvarstomas Administracijos direktoriaus rezervo fondo skirstymas.
„Kolegijos panaikinimas labai keistas, juolab tradicija pasiteisino, o naujoji valdžia iškart siekia pašalinti demokratinį kolegijos filtrą. Matyt atskiri žemės sklypai laukia nesulaukia „savo valandos“, o suinteresuoti asmenys spaudžia valdančiuosius pasiskubinti bei išvengti Kolegijos. Nuo šiol vienasmeniškai sprendimus dėl detaliųjų planų priiminės valdančiųjų paskirtas administracijos direktorius, pasiderinęs su atskirais komitetais“, – teigė politikas.
A.Kupčinskas primena, jog iki Kolegijos įsteigimo (2007m) ir be jos priežiūros, paskubomis buvo suderinti tokie detalieji planai kaip „Žemyn upe“ (Jonavos g. 2), kur prie pavėsinių priskirta pusė automobilių stovėjimo aikštelės ir dalis Šv.Gertrūdos gatvės, „Magnus“ teritorijos Ąžuolyne, „vaiduoklio“ monstro „Respublikos“ viešbučio, privatizuotų boilerinių sumažinant daugiabučių kiemus ir eilė kitų.
„Aišku idealiausia praktika yra Airijoje, kurioje prieš tvirtinant detaliuosius planus bent tris mėnesius tame sklype pastatomas normalus stendas ir aplinkiniai žmonės ir visa visuomenė gali sužinoti kas tame sklype numatoma daryti. Dabar gi, aplinkiniai gyventojai ir kaimynai apie statybas sužino tik kai jos prasideda ir suvažiuoja speciali statybinė technika, nes vargiai kas iš anksto eina iki seniūnijų susipažinti su ten kabančiais skelbimais“, – sakė A. Kupčinskas.
Andrius Kupčinskas
Kauno m. tarybos TS-LKD frakcijos seniūnas