X
Menu

A. Kubiliaus spaudos konferencija

Šiandien spaudos konferencijoje Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, apžvelgdamas svarbiausius politinius įvykius, taip pat ir suaktyvėjusį kandidatų prisistatymą, pažymėjo, kad Prezidento  rinkimuose iš esmės rungsis dvi politikos kryptys – atsakingos valstybinės, intelektualios politikos kryptis ir populistinė, radikali, beplintančios gražulizacijos, valstybę griaunanti kryptis.

„Mes nuosekliai laikomės nuostatos, kad Lietuvoje Prezidento rinkimai yra labai svarbūs ne politinės intrigos požiūriu, o tuo, kad jie turi Lietuvai duoti tinkamą, stiprų Prezidentą. Intrigų esame prisižiūrėję, kai rinkimus laimėjo R. Paksas. Todėl nuo pat 1998 metų mes laikomės nuoseklios pozicijos, kad mes, kaip partija, turime rūpintis, jog Lietuva turėtų stiprų Prezidentą, kuris dažniausiai ir laimi, o socialdemokratai rūpinasi savo partiniu kandidatu, kuris niekada nelaimi“, – sakė opozicijos lyderis.

A. Kubilius taip pat teigė siūlysiantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai nepritarti Konstitucijos pataisoms, kurias teikia valdantieji, ir kurios atvertų kelią R. Paksui dalyvauti Prezidento rinkimuose.

Reaguodamas į Konstitucinio Teismo nutarimą dėl prokuratūros nepriklausomumo, Seimo opozicijos lyderis sakė: „Matant valdančiųjų nuoskaudas dėl prokuroro nepriklausomumo, lieka tik retoriškai klausti, ar bus taip pat abejojama ir Aukščiausiojo Teismo Pirmininko nepriklausomumo garantijomis. Po to turėtų kilti ir abejonė Lietuvos Banko Valdybos pirmininko nepriklausomumo apibrėžimu. O tai yra tiesiausias kelias į euro įvedimo sužlugdymą, žinant, kaip Briuselis ir Europos Centrinis bankas jautriai žiuri į bet kokias abejones nacionalinių centrinių bankų nepriklausomumu“.

Kalbėdamas apie euro įvedimą, A. Kubilius dar kartą atkreipė dėmesį į tai, kaip skirtingai būdami opozicijoje elgėsi TS-LKD frakcijos atstovai, kritiškai vertindami valdžios klaidas, bet kartu visomis pajėgomis remdami valstybei svarbių, strateginių sprendimų priėmimą, ir kaip elgėsi tie patys socialdemokratai, būdami opozicijoje, skleisdami destrukciją ir žinodami, kad TS-LKD dirba faktinės mažumos Vyriausybės sąlygomis, neparėmė nė vieno strategiškai svarbaus sprendimo.

A. Kubilius priminė, kad ankstesnė Vyriausybė išreiškė paramą projektui „Rail Baltica-2“, matydama jame ne tik ekonominę naudą, bet, visų pirma, ir didžiulę geopolitinę svarbą. Todėl ir toliau, nors jau būdami opozicijoje, remia šio projekto siekius bei įgyvendinimą. Tačiau matydamas įvykių eigą, opozicijos lyderis išreiškė nuogąstavimą, kad rūpinantis per Vilnių einančiais bėgiais ir vis kartojant, kad mes be Vilniaus nenurimsime, galima likti be jokių bėgių. O tai būtų istorinė klaida.

Visas spaudos konferencijos pranešimas pridedamas.

2014-01-20. A. Kubiliaus spaudos konferencija