X
Menu

A. Kubilius. Socialdemokratai turėtų pasitikrinti, kas 2013 m. vadovavo energetikos ministerijai

Reaguodamas į viename dienraštyje socialdemokratų skleidžiamą kaltinimą, kad neva dėl aukštų elektros kainų elektros biržoje kalta buvusioji Vyriausybė ir buvęs energetikos ministras, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius stebisi tokiais absurdiškais kaltinimais:
„Galiu tik pasijuokti iš tokių absurdiškų išvedžiojimų, kai mes kaltinami dėl sutarties, kuri buvo pasirašyta 2013 m. kovo 15 dieną, taigi jau prabėgus 4 mėnesiams po A. Butkevičiaus Vyriausybės suformavimo. Tai gal tuometinei ministrei Birutei Vėsaitei niekaip neišsiaiškinant, kuriai ministerijai ji vadovo: ūkio ar energetikos, socialdemokratų Vyriausybėje energetikos ministerijai vis dar vadovavo Arvydas Sekmokas?.. – ironizavo A. Kubilius.
Pasak parlamentaro, Vyriausybė turi visas galimybes išsiaiškinti, kokios yra kylančios elektros kainos biržoje priežastys ir, jeigu jos pačios valdymo laikotarpiu pasirašyti jos pačios susitarimai tam trukdo, tai reikia inicijuoti tų susitarimų peržiūrą.
„Jeigu yra kokios nors kitos priežastys ir paaiškėtų, kad Rusija dėl geopolitinių tikslų tiesiog mažina elektros pardavimą Lietuvai, reikia nebijoti tai įvardyti, o ne ieškoti visas fantazijos ribas pranokstančio paaiškinimo, kad dėl visko kalti A. Kubilius ar A. Sekmokas, kuris jau nebebūdamas ministru negalėjo nulemti ir nenulėmė susitarimų, kurie buvo pasirašyti šių metų pavasarį tarp „Litgrid“ ir Estijos bei Latvijos perdavimo sistemų operatorių, – teigia A. Kubilius. – Vietoje svaidymosi absurdiškais kaltinimais, Premjeras pirmiausia pats turėtų išsiaiškinti, ar jo Vyriausybės energetikos ministras aprobavo minėtą sutartį, sužinoti jos turinį ir tik po to ją viešai komentuoti“.