X
Menu

A. Kubilius. „Toks valdančiosios koalicijos veikimas tampa labai problematiškas”

Šiandien „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, kalbėdamas apie šios savaitės aktualijas, pažymėjo, kad stebint įvykius valdančiojoje koalicijoje, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius paragintas suvaldyti Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę, apsaugoti Lietuvą nuo jos neatsakingų pareiškimų.

„Galiu tik konstatuoti, kad, matyt, kai kas tarp socialdemokratų lyderių pradeda suprasti, jog tolesnis koalicijos partnerių elgesys arba toks visos koalicijos veikimas tampa labai problemiškas“, – pažymėjo Seimo opozicijos lyderis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai visada pabrėžia, kad, kitaip nei socialdemokratai būdami opozicijoje, svarstant svarbiausius strateginius klausimus, nesielgs destruktyviai, ko Lietuvoje būdavo matoma anksčiau, ypač – iš kairiosios opozicijos.

„Mes remsim svarbius strateginius sprendimus, ypač tokius, kurie tęsia mūsų vykdytus projektus – ar tai būtų energetikos projektai, ar euras. Ir būdami valdžioje sakėm, kad išėjimą iš krizės turime susieti su euro įvedimu, kad tai svarbu ne tik ekonomine, bet ir geopolitine prasme. Nuosekliai siekėme, kad Lietuva atitiktų Mastrichto kriterijus, ir po 2012 m. Seimo rinkimų iš valdančiosios partijos tapę opozicijos partija savo požiūrio ir strateginio matymo nepakeitėme“, – pažymėjo A. Kubilius.

Paklaustas apie vakar dienos Konstitucinio Teismo (KT) nutarimą dėl prokuratūros nepriklausomumo, A. Kubilius pažymėjo, jog Seimo TS-LKD frakcija irgi kreipėsi į KT dėl Seimo priimto įstatymo ir Seimo statuto nuostatų, sakydami, kad jos prieštarauja Konstitucijai. Todėl, frakcijos nuomone, vakarykštis KT sprendimas yra visiškai logiškas.

Visas interviu pridedamas.

2014-01-17 A Kubilius Ziniu radijas