X
Menu

Marijampolė kitaip!

Konkurso nugalėtojai ir prizininkaiRugsėjo 17 d. Jaunųjų konservatorių lygos Marijampolės filialas organizavo fotografijų konkursą „Marijampolė kitaip“. Konkurso dalyviai – fotografija besidomintys moksleiviai – dvi valandas praleido fiksuodami Marijampolės miesto gyvenimą pagal tris kategorijas: miestelėno portretas, reportažinė nuotrauka ir miesto gamta (arba miestas gamtoje).

Prieš prasidedant konkursui jo komisija, kurią sudarė fotografas Ričardas Pasiliauskas, Sūduvos fotografijos klubo pirmininkė Laimutė Kraukšlienė ir Asociacijos „Sūduvos kultūros fondas“ pirmininkė Daiva Klimavičienė, dalyviams pristatė kriterijus, kuriais vadovavosi vertindami fotografijas, bei supažindino su reportažinės nuotraukos žanru.

Po dviejų valandų vienuolika konkurso dalyvių sugrįžo su gausybe įspūdingų nuotraukų, iš kurių komisija išrinko devynias geriausias. Konkurso „Marijampolė kitaip“ nugalėtojai:

Miesto gamtos kategorijoje

1. Edvilė Lukšytė

2. Deimantė Karpavičiūtė

3. Rūta Tamulynaitė

Portreto kategorijoje

1. Agnė Alijauskaitė

2. Gabija Vyšniauskaitė

3. Deimantė Karpavičiūtė

Reportažinės nuotraukos kategorijoje

1. Aistė Sveikataitė

2. Deimantė Karpavičiūtė

3. Edvilė Lukšytė

Komisija, įvertinusi puikių darbų gausą, nusprendė skirti ir paskatinamuosius diplomus. Jie buvo įteikti: Aleksui Jančaičiui (už nuotrauką kategorijoje „Miestas gamtoje“), Amandai Ramoškaitei (už portretą), Laurynui Slankauskui (už reportažinę nuotrauką) ir Lukui Kaukui (už reportažinę nuotrauką).

Pagrindinis prizas – įsteigtas Seimo nario Arvydo Vidžiūno ir Asociacija „Sūduvos kultūros fondas“ – kelionė į Vilnių: konkurso laimėtojai aplankys bei savo nuotraukose įamžins LR Seimą, LR Prezidentūrą bei Užupio Respublikos vaizdus.

Prie konkurso įgyvendinimo prisidėjusio Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Marijampolės skyriaus pirmininkas Valdas Pileckas, dėkodamas organizatoriams ir dalyviams, džiaugėsi, kad šio konkurso metu jaunimas galėjo šiek tiek kitaip, meniškiau, pažvelgti į juos supančią aplinką ir žmones.

Galiausiai, peržiūrėjus visas nuotraukas bei pasidalinus įspūdžiais, dalyvius ir renginio svečius linksmino merginų roko grupė „Free minds“. Dėkojame dalyviams už puikias nuotraukas, rėmėjams už galimybę įgyvendinti šią idėją bei muzikantėms už šaunų pasirodymą.

Geriausias konkurso nuotraukas artimiausiu metu bus galima pamatyti įvairiose Marijampolės viešosiose erdvėse bei įstaigose.

Andrius Vyšniauskas