X
Menu

Marijampolei skirti nauji ekologiški autobusai

Marijampolės gyventojų, besinaudojančių viešuoju transportu, laukia malonus siurprizas. Rudenį į miesto gatves išvažiuos aštuoni nauji ekologiški autobusai. „Šitie nauji autobusai – gražus pavyzdys, kaip vietos iniciatyva, vadovų aktyvumas, principingas kalbėjimasis su centrine valdžia, darbas kartu su Seimo nariu, nuolatinis keitimasis informacija gali būti labai naudingas ir įmonei, ir miesto  žmonėms.  Bendradarbiauti su Marijampolės autobusų parku ir jos direktore D. Venčkauskiene tikrai sekėsi”, – džiaugėsi Arvydas VIDŽIŪNAS.  

Galimybė atnaujinti autobusų parką atsirado po to, kai Lietuva Ispanijai pardavė sutaupytus taršos leidimus ir įsipareigojo dalį gautų pinigų, t. y. 90 mln. litų, skirti naujoms ekologiškoms keleivinio transporto priemonėms įsigyti. Marijampolė yra tarp 10 šalies miestų, kuriems bus nupirkti nauji suspaustas gamtines dujas (SGD) naudojantys autobusai bei hibridai, varomi SGD ir elektra. Kadangi paraiškų buvo daugiau negu galimybių, svarbiausiu atrankos kriterijumi tapo, kiek naujos transporto priemonės padės sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį.

Kaip sakė UAB „Marijampolės autobusų parkas“ direktorė Dalytė Venčkauskienė, parką sudaro 12 senų, 25 ar net 30 metų dyzeliu varomų autobusų, kurie buvo įsigyti Europoje – jau pavažinėti. Šie autobusai buvo ne tik seni, nepatogūs, dažnai gendantys, bet ir itin teršiantys. „Mes norime, kad mūsų žmonės važinėtų patogiais, žiemą šiltais, o vasarą vėsiais autobusais“, – sakė D. Venčkauskienė.

Viena iš sąlygų suteikiant naujus autobusus buvo senų atsisakymas. Marijampolė atsisakys 8 senų, o gal ir dar daugiau autobusų. Kaip sakė autobusų parko vadovė, bus peržiūrimi maršrutai ir optimizuojamas tinklas – atnaujintomis gatvėmis turi važinėti nauji ekologiški autobusai. Skirstant autobusus skaičiuota, jog vienas SGD autobusas kainuoja apie 850 tūkst. Lt, o suspaustomis gamtinėmis dujomis ir elektra varomo hibrido, kokių po vieną gaus visi 10 miestų, kaina – 1 mln. 200 tūkst. litų.

Autobusų parko vairuotojai, kaip sakė D. Venčkauskienė, laukia naujų autobusų, nes pagerės ir jų darbo sąlygos. Todėl suprantama, patikino vadovė, kad naujuosius autobusus vairuos patikimiausi vairuotojai.

Autobusų parko direktorė neslepia, kad autobusai Marijampolei teko produktyviai bendradarbiaujant su LR Seimo nariu A. Vidžiūnu ir LR Aplinkos ministerija.