Jauniausia Lietuvai atstovaujanti europarlamentarė teigia kitaip neįsivaizduojanti savo darbo, todėl kiekvieną ketvirtadienį, vos pasibaigus posėdžiams Briuselyje ar Strasbūre, ji nekantraudama skuba į susitikimus skirtinguose Lietuvos regionuose.
R. Morkūnaitės teigimu, savo darbe ji jaučiasi tvirčiau, kai žino, kuo gyvena Lietuvos miestų ar miestelių žmonės. „Taip jau susiklostė, kad Marijampolė – nuo pat kadencijos pradžios bene dažniausiai lankyta savivaldybė. Simboliška, kad Vasario 16-iosos išvakarėse vėl grįžtu į kraštą, Lietuvai užauginusį gražią to meto šviesuolių kartą”, – sako EP narė.
Vizitą europarlamentarė pradėjo susitikimu su Marijampolės savivaldybės Tarybos opozicijos lyderiu TS-LKD skyriaus pirmininku Valdu Pilecku, miesto aktualijas aptarė su savivaldybės Tarybos nariais, požiūriu į sveikatos pertvarką domėjosi lankydamasi privačiame medicinos centre, apie savo darbus ir Europos institucijų veiklą pasakojo Rygiškių Jono gimnazijos mokiniams. Sasnavoje R. Morkūnaitė domėjosi bendruomenės veikla, atsakė į sasnaviškiams rūpimus sveikatos, maisto saugos, aplinkosaugos klausimus.
Kartu su EP nare atvykęs Seimo narys Liutauras Kazlavickas su gyventojais aptarė socialinių garantijų bei paramos, regioninės politikos klausimus. Po vizito Sasnavos pagrindinėje mokykloje apsilankyta Skardupių parapijos namuose. Pristatydama savo veiklą Europos Parlamente ir jo Aplinkosaugos komitete R. Morkūnaitė akcentavo aktualius Lietuvai klausimus, susijusius su pastangomis apginti mūsų valstybės interesus dėl išmokų ūkininkams, tolesnio Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo bei Sanglaudos fondo paramos, kurios lėšomis finansuojami transporto infrastruktūros ir aplinkosaugos projektai.
Viešnia taip pat domėjosi Tauro apygardos partizanų bei tremties muziejaus veikla, o vakarėjant marijampoliečius pakvietė į vaizdo pasakojimų rinktinės „Laisvės kovoms atminti“ pristatymą P. Kriaučiūno bibliotekoje.
„Istorinės atminties įamžinimo tema – man atrodo labai svarbi, todėl ji neatskiriama nuo mano veiklos tiek Parlamente, tiek Lietuvoje“, – vakaro svečiams pabrėžė Radvilė Morkūnaitė. Ji taip pat pasakojo, kaip ir kodėl kilo idėja kartu su interneto dienraščiu „Bernardinai.lt“ išleisti istorinės atminties ir kovų už Lietuvos laisvę temoms skirtą vaizdo pasakojimų rinktinę, kuri jau keliauja į visas Lietuvos mokyklas.
„Ši rinktinė – bandymas paskatinti jaunimą giliau pažinti Laisvės kovų istoriją. Pažinti ją iš gyvų liudininkų pasakojimų, kelionių po atminimo vietas, kurios mena pasiaukojimą kovojant dėl laisvės ir laisvo žodžio“, – apie išleistą DVD pasakojo R. Morkūnaitė.
Ji išsakė viltį, kad vaizdo pasakojimai praturtins istorijos pamokas, padės mokytojams, kurie neretai stokoja įdomios ir jaunimui patrauklios medžiagos apie labai neseną Lietuvos istorijos laikotarpį.
Pritarusi europarlamentarės minčiai, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės filialo vadovė Birutė Kažemėkaitė priminė, kad Marijampolės geležinkelio stotyje įrengtas vagonas – ekspozicija, supažindinanti jaunimą su tremties baisumais.
Tauro apygardos partizanų muziejaus įkūrėja, buvusi partizanų ryšininkė Aldona Vilutienė pasigedo didesnio dėmesio jaunimo patriotiniam auklėjimui. „Į ekskursijas mūsų muziejuje moksleivius atveda lietuvių kalbos mokytojai, o ne istorikai“, – sakė ji. Marijampolietė džiaugėsi, kad Radvilės Morkūnaitės vaizdo pasakojimų rinktinė bus įtraukta į mokyklų programas.