X
Menu

Marijampolėje lankėsi vienas perspektyviausių jaunųjų Lietuvos politikų – Gabrielius Landsbergis

Kovo 11-osios išvakarėse Marijampolėje lankėsi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Europos Parlamento rinkimuose, jaunas diplomatas Gabrielius Landsbergis. Šis jaunas politikas yra vertinamas kaip vienas perspektyviausių dešiniųjų politikų Lietuvoje, todėl į du vykusius susitikimus susirinko bemaž 100 marijampoliečių.

Pirmajame susitikime su Marijampolės visuomene Gabrielius Landsbergis susirinkusiuosius informavo apie situaciją Ukrainoje ir išdėstė savo požiūrį į besikeičiančią Europos ateitį, iššūkius jai ir Lietuvai. Kandidatas EP rinkimuose aiškiai išdėstė, kad nors kartais ir atrodo, jog Europa Ukrainos įvykių įkarštyje buvo nevieninga ir neryžtinga, tačiau iš tikrųjų Rusijos agresija Kryme suvienijo mūsų partnerius Vakaruose, suteikė jiems aiškų vaizdą, ko siekia Rusija. Europa tampa vieningesnė ir geriau supranta kylančias grėsmes. Svarbu, kad Lietuva pati būtų stipri ir nesiblaškytų. Mums reikia galvoti ne tik apie didesnį NATO partnerių įsitraukimą didinant Lietuvos saugumą, bet ir patiems apsisaugoti nuo taip vadinamų Rusijos „minkštųjų galių“: propagandos per televiziją, bandymų klaidinti Lietuvos piliečius ir paveikti jų sąmonę Rusijos naudai.

Antrajame susitikime su Marijampolės jaunimu, kurį organizavo Jaunųjų konservatorių lyga, G. Landsbergis diskusijoje su vienu žymiausių Lietuvos tinklaraštininkų Rokiškiu Rabinovičiumi (tai psiaudonimas) aptarė Lietuvos interneto ir socialinių tinklų saugumo situacija. Diskusijos dalyviai pastebėjo, kad pastaruoju metu, prasidėjus protestams Ukrainoje, internete labai suaktyvėjo netikrų, prorusiškų „asmenų“ veikla ir skleidžiamos prorusiškos propagandos kiekiai. Tačiau jaunimas yra viena atspariausių visuomenės grupių tokiai propagandai, aktyviai organizuojasi pasipriešinimui bei kovai su tokiais netikrais „profiliais“ socialiniuose tinkluose. Diskusijos su Marijampolės jaunimu metu buvo prieita aiškios bendros nuomonės, kad internetas ir socialiniai tinklai per artimiausius trejetą metų labai pakeis Lietuvos politikos veidą. Ypač tai turėtų padėti jauniems ir nuomonę reikšti nebijantiems politikams.

Andrius Vyšniauskas