X
Menu

Marių parkas ir vėl tvarkingas

Šį šeštadienį jau trečią kartą Lietuvoje vyko visuotinė švarinimosi akcija ,,DAROM 2010”. Renginio metu tūkstančiai žmonių visoje šalyje rinko šiukšles, gražino savo miestų ir miestelių aplinką. Akcijoje ,,DAROM” aktyviai dalyvavo Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai bei Jaunųjų konservatorių lyga.

TS-LKD ir Jaunųjų konservatorių lygos Marijampolės skyriai bendromis jėgomis sutvarkė vieną gražiausių Marijampolės miesto žaliųjų zonų – Marių parką. Nors teritorija iš pirmo žvilgsnio neatrodė labai užteršta, tačiau surinktas didelis kiekis šiukšlių įrodė, jog situacija parke iš tiesų nėra gera. Akcijos metu Marių parke buvo surinkti 35 dideli maišai įvairiausių atliekų, o labiausiai nustebino visai ant upės kranto išmestos automobilių dalys bei stambūs namų apyvokos daiktai. Tai verčia suabejoti ne tik dėl to, ar Marių parke įrengta pakankamai šiukšlių dėžių, bet ir ar apskritai tinkamai veikia Marijampolės savivaldybės atliekų, ypač stambiųjų, surinkimo, utilizavimo bei perdirbimo sistema.

Akcija „DAROM“ – tai nuostabi mūsų visų bendruomeniškumo ir pilietiškumo išraiška, kurios dvasią puikiai perteikė Marijampolės savivaldybės tarybos nario Kosto Jankausko talkos metu, su jauduliu bei susižavėjimu, jaunimui užduotas retorinis klausimas: „Ar jaučiate kokį prasmingą darbą čia darome?“. Neabejotina – ,,DAROM“ yra viena prasmingiausių ir svarbiausių šių dienų Lietuvos akcijų, kuri gali ir turi tapti neatsiejama visų piliečių tradicija – tikru pavasariniu švarinimosi ritualu.

Renginio dalyvių dėka Marijampolės marių parkas pagaliau tvarkingas. Kviečiame visus jame apsilankyti, ilsėtis, džiaugtis pavasarėjančia gamta, tačiau nešiukšlinti ir tausoti mūsų miesto aplinką. Be abejo, akcijoje ,,DAROM“ dalyvausime ir kitąmet. Tikimės, jog  miestiečiai bus dar aktyvesni, o Sūduvos sostinė – dar švaresnė.

Andrius Vyšniauskas

TS-LKD Marijampolės skyriaus pirmininko pavaduotojas