X
Menu

Naujo naujos kadencijos tarybos nario įspūdžiai po pirmojo posėdžio

Taigi, taigi atėjo ta diena, kai ir mes, marijampoliečiai, prisiekėme ir beveik suformavome vietos valdžios viršūnes. Dalinuosi įspūdžiais iš pirmojo tarybos posėdžio. Šioje taryboje būsiu vienas jauniausių ir pats paskutinis pagal pavardės raidę. Taip pat dirbsiu opozicijoje su keturiais TS-LKD kolegomis. Tas mūsų naujojoje taryboje irgi retenybė. Bet apie viską iš pradžių.

Greitai prisiekus ir be didelių ceremonijų (tą vertinu gerai, nes labai nemėgstu pompastiškų valdžios ceremonijų) inauguravus senąjį merą, kibome prie pirmųjų siūlomų sprendimų. Pirmiausiai meras pasiūlė nustatyti vicemerų skaičių – 2. Mes pasiūlėme, kad gal užteks 1, nes socialdemokratų dominuojama valdžia ir taip pakankamai stipri, o dabar vicemerams dar ir keliamos algos. Kam švaistyti biudžeto lėšas. Vicemerų skaičiaus mažinimas leistų sutaupyti. Be abejo, meras tam paprieštaravo pasakęs, kad pavaduotojų nereikia tik tiems, kas nedirba. Buldozeris nuvažiavo.

Tada man teko paklausti, o kas gi visgi Marijampolėje sudarys valdančiąją daugumą. Gal bus kokia koalicija? Čia vėlgi gavome griežtą atsakymą, kad valdys socialdemokratai, o visus kitus jie irgi kvietė (teisybės dėlei paminėsiu, kad tik per laikraštį). Tad koalicijos nebus, bet merui dirbti ir daugumai valdyti padės: liberalai (!), darbiečiai ir valstiečiai žalieji. Pasak mero, tai bus tie, kurie dirbs marijampoliečiams (suprask, žmogau, kad mes, TS-LKD, mero nuomone, dirbsime matyt marsiečiams). Taigi opozicijoje tvirtai būsime mes, TS-LKD, ir dar kažkur blaškysis du paksistai.
Meras pristatė du kandidatus į vicemerus: Povilą Isodą ir Ireną Lunskienę. Jaunuolį ir seniūnę, du nusipelniusius socialdemokratų partinės struktūros darbininkus. Taip ir atrodė. Povilo, kuris tikriausiai kuruos ekonomikos ir verslo sritį, paklausiau, kaip jis skatins investicijas į Marijampolę, nes mūsų TUI rodiklis dešimt kartų mažesnis nei šalies vidurkis. Gerbiamas vicemeras tegalėjo pasakyti, kad yra LEZ, kad jis svarbus ir kad konkrečiai dar nieko nežino, gilinsis, galvos. Taip pat ir į Kęstučio Traškevičiaus klausimus apie buvusį darbą kolegijoje, kur dabar jau vicemerui P. Isodai dirbti sekėsi sunkiai, ir kodėl, nors žadėjo, bet taip ir nesugebėjo praeitoje kadencijoje savo vadovautoje Korupcijos prevencijos komisijoje apsvarstyti STT korupcinio vertinimo, kuris nustatė rimtų pažeidimų, gavome atsakymus: uuu.. me.. be.. Nieko konkretaus pasakyti neišėjo.

Lygiai tas pat su gerbiama vicemere I. Lunskiene. Valdo Pilecko paklausta apie jos kuruosiamą kultūros sritį, jos prioritetus bei problemas nesugebėjo nieko pasakyti, tik pasiskundė, kad tik tik baigė sunkų seniūnės darbą, todėl gilinsis, aiškinsis, spręs…

Taigi, vicemerai, nesvarbu jauni ar seni, vyrai ar moterys, kuruosiantys ekonomiką ar kultūrą, bet visiškai neįkvėpė. Akivaizdus atsipalaidavimas ir plaukimas pasroviui, be ambicijos ir siekio, ką nors Marijampolėje keisti iš esmės.

Priėjome ir prie administracijos direktoriaus klausimo. Juo pasiūlytas Sigitas Valančius, buvęs vicemeras. Didelių prioritetų, be abejo, irgi nėra. Ačiū Dievui, kad bent jau laiku buvo gauta STT pažyma apie tinkamumą eiti pareigas. Tą patvirtino pats meras paklaustas Petro Pavilonio. Bet neapsigaukite, tai svarbi pažyma, nes štai dviems būsimiems direktoriaus pavaduotojams – Arvydui Bajorui ir Valdui Tumeliui – tokios pažymos dar negautos. Meras posėdžio metu netgi pasidžiaugė, kad Arvydas Bajoras, cituoju, „dar nesupakuotas”. Įdomi situacija.

Balsuojant dėl visų šių pareigybių išaiškėjo tikrasis valdančiosios daugumos dydis – visas kandidatūras palaikė 22-23 tarybos nariai. Taigi, TS-LKD dirbs kaip svarbiausia ir rimčiausia opozicinė jėga. Mes dėl to visiškai nepergyvename, suprantame, kur esame, ir dirbsime kitaip nei tai buvo iki šiol. Kitos išeities neturime.

Galiausiai, sprendėme ir administracijos direktoriaus algos klausimą. Siurprizo sulaukėme ir čia. Nors naujasis administracijos direktorius dar dirbti nepradėjo, o ir aiškių savo darbo krypčių pateikti nesugebėjo, bet jau taryba jam nusprendė skirti 50 proc. algos priemoką už „įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą”. Tikrai manau, kad tik pradėjęs eiti pareigas direktorius kol kas nepersidirbs ir šias lėšas tikrai reiktų paskirti prasmingesnėms Marijampolės reikmėms, pavyzdžiui, už tokią sumą, kuri per metus bus sumokama papildomai administracijos direktoriui, galima įrengti 2-3 naujas paprastesnes vaikų žaidimo aikšteles.

Tai štai taip ir gyvename mes toje Marijampolėje. Po savaitės dar vienas posėdis. Manau ir viliuosi, kad bus rimtesnis.

Andrius Vyšniauskas
Marijampolės savivaldybės tarybos narys