X
Menu

Naujoji politikų karta yra pasirengusi atsakomybei

Jaunųjų konservatorių lyga (JKL) bei TS-LKD Marijampolės skyriaus Jaunimo bendruomenė (JB) , susibūrusi į Marijampolės dešiniosios ateities klubą, tęsia diskusijų ciklą! Praeitų metų pabaigoje buvo diskutuota apie Marijampolės jaunuosius verslininkus ir jų perspektyvas, o šių metų šaltą sausio vakarą Marijampolėje diskusijos dalyviams rūpėjo, ar Lietuvai būtina nauja politikų karta. Kodėl  reikia jaunųjų politikų?!

Šiais klausimais diskutavo ir į jauno diskusijos vedėjo Andriaus Vyšniausko, šešėlinės Vyriausybės kanclerio, klausimus atsakinėjo save „Facebook‘o politiku“ prisistatęs šmaikštusis televizijos laidų artistas Algis Ramanauskas bei viena jauniausių Europos sąjungos parlamento narių Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė, atvykusi kartu su savo jauna komanda. (Beje, ji TS-LKD sąraše būsianti 2-uoju numeriu).

„Kartų kaita natūralus dalykas. Seniau, – prisimena Radvilė, – jaunas žmogus politikoje buvo „lyg egzotika“. Dabar kiekvienas gali viešai reikšti mintis tiesiog parašydamas tai Facebook‘e ar nufilmuodamas save ir tą video įdėdamas į Youtube tinklapį. Šiuo metu „visagalio“ interneto dėka jaunam žmogui yra kur kas lengviau būti pastebėtam.“

Vieną pagrindinių argumentų, kodėl naujoji politikų karta būtinai turi ateiti, įvardijo Algis Ramanauskas. „Vogs mažiau nei mes vogėm“,- juokavo artistas ir laidų vedėjas. – Iš tiesų dar ne vieno mūsų piliečio ,o taip pat ir politikų, elgesį lemia sovietinius laikus menanti kultūra bei pilietinis suvokimas. Tačiau visiškai kitaip mąsto sovietinės okupacijos nematęs, nepriklausomoje Lietuvoje augęs jaunimas. Ypač tai matosi internetinėje erdvėje. Tiesa, kol kas dažniausiai tik aktyviomis „ Facebook‘o trolinimo “ protesto formomis prieš tokius liūdnai pagarsėjusius politinius veikėjus kaip B. Bradauskas, P. Gražulis ar V. Tomaševskis. Todėl būtina skatinti jaunimą aktyviau reikštis ne tik internetinėje erdvėje. Būtina sąmoningus jaunuosius nusmuktelnius piliečius pritraukti ir prie balsadėžių.“ Komentuodamas, ar grafiti yra jaunimo menas, A. Ramanauskas teigė, jog ,, grafiti- tai vandalizmas, kurį propaguoja dažniausiai 25-40-mečiai ketvirtą valandą ryto. Grafiti vandalai – „menininkai“, sugebantys ant mūro nupiešti tik katiną, šunį ir dar kaukolę, tik niokoja privačią nuosavybę, daro didžiulę žalą.“

Įsitikinti, kad Lietuva ,  Marijampolė turi nuostabaus jaunimo, buvo galima užsukus penktadienio vakarą į restoraną „Raudonasis Šanchajus“. Vaikina ir merginos, gausiai susirinkę, smalsiai ir linksmai, užduodami klausimų, sekė kiekvieną pašnekovų žodį. Ir, kaip pasidžiaugė Algis Ramanauskas, ant stalų matėsi ne alaus bokalai, bet arbatos, kavos puodeliai. Tikėtina, kad iš jų išaugs puiki nauja politikų karta, pakeisianti esančius politikus . Na, o savo gyvenimo ar politinių pergalių proga šaukdami „Už Lietuvą“, dažniau kels ne „bambalį“, bet arbatos puodelį. O kad tos pergalės politinėje senų vilkų padangėje yra pasiekiamos, savo veržlumu ir aktyvumu mums kasdien parodo jaunoji politikė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė, kuri visada nuoširdžiai  darė, kas svarbu, teisinga, reikalinga žmonėms ir Lietuvai. Tad mums -jaunimui – pasiraitojus rankoves reikia kibti į darbą. Mes ateiname! Vardan Tos Lietuvos!

Giedrius Iškauskas

Arūnas Adomynas

Mikuleno2

AAdomyno1

Mikuleno1Mikuleno3

AAdomyno2