X
Menu

Pilietiškumo mokykla 2010“ startavo Marijampolėje

Lapkričio 20 d. Marijampolėje organizuota „Pilietiškumo mokykla“. Renginį pradėjo JKL Marijampolės filialo pirmininkė Kristina Bilinskaitė, pasveikindama susirinkusius dalyvius ir palinkėdama produktyvaus darbo bei prasmingų diskusijų. Marijampolės savivaldybės tarybos nario, TS-LKD Marijampolės skyriaus pirmininko Valdo Pilecko kalbą perskaitė skyriaus pirmininko pavaduotojas Andrius Vyšniauskas. Sveikinimo žodį tarė ir Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė. 

Andrius Vyšniauskas glaustai supažindino renginio dalyvius su pagrindinėmis savivaldos funkcijomis. Po seminaro vyko mero rinkimai, kuriuos laimėjo „Sūduvos“ gimnazijos mokinys Martynas Barkauskas. Naujai išrinktam „merui“ tradiciškai talkino „Pilietiškumo mokyklos“ projekto vadovas Jonas Ignatavičius.

Vėliau sekė darbas 4-iuose komitetuose: Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų; Biudžeto, ūkio ir verslo vystymo, Socialinės ir sveikatos apsaugos, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų.

Po pietų į tarybos posėdį susirinkę komitetai pristatinėjo savo rezoliucijas, diskutavo ir balsavo už ar prieš išsakytus siūlymus. Visi nubalsuotieji „už“ pasiūlymai sudėti į bendrą rezoliuciją, kuri bus įteikta Marijampolės savivaldybės merui Vidmantui Braziui artimiausio savivaldybės tarybos posėdžio metu.

„Pilietiškumo mokykla“- didžiausias tradicinis Jaunųjų konservatorių lygos projektas vykdomas jau šešti metai. Jo metu siekiama supažindinti jaunimą su savivaldos funkcijos ir tarybos darbo ypatumais.

Marijampolėje „Pilietiškumo mokykla“ organizuojama antrą kartą. Projekto įgyvendinimą remia Marijampolės savivaldybė.

Kristina Bilinskaitė