X
Menu

PRASIDEDA GAVĖNIA

kryziaus zenklas ant kaktosŽengiame į Gavėnią. Šiemet ji bus ypatinga tuo, kad būsime labiau nei bet kada raginami apmąstyti ir Bažnyčios dabartinę būklę, iššūkius bei atsaką į juos. Tikiu, kad iki šv. Velykų turėsime naują popiežių.

Konklava, kiek suprantu, turėtų prasidėti kovo 15 dieną. Prognozuoju, kad ji bus trumpa. Jau seniai nebuvo tiek laiko kardinolams maldoje pasiklausti Viešpaties, kam dera užkrauti popiežiaus tarnystės kryžių.Graudžiai juokinga, kai pasaulietinėje žiniasklaidoje apie popiežystę rašoma galios sąvokomis, galvojant, kad visi veržiasi į šį postą. Nežinau nė vieno, kuris veržtusi ant kryžiaus, tačiau mes žinome, kad Viešpaties kryžius mums yra dovana, jei tik tai tas kryžius, kuris skirtas būtent man. Labai tikėtina, kad jau Didžiąją savaitę pradėsime su nauju pontifiku. Šiandien sunku patikėti, kad jis gali prilygti Benediktui XVI, tačiau tikiu ir pasitikiu Šventoios Dvasios pasirinkimu. Popiežiumi bus tas, kurio labiausiai reikia Dievo Tautai šiandien.

„>

Pradedant Gavėnią, noriu atkreipti dėmesį į vieną nuostabią iniciatyvą, kuri nauja Lietuvoje – tai dominikonų iniciatyva Gavėnia mieste. Labai prasminga ir, tikiu, sulauks gražaus atsako ir ras vietos mūsų širdyse. Kita labai svarbi iniciatyva, kuri įgauna pagreitį ir vis didesnę vertę – Tikėjimo metų puslapis. Šiuo metu jis mano mėgstamiausias. Net šaunesnis už mylimus Bernardinai.lt, tik nesakykite mano bendradarbiams, gerai?

„>

Andrius Navickas

Bernardinai.lt