X
Menu

Prašoma VTEK išnagrinėti galimą Konstitucinio Teismo teisėjų interesų konfliktą Mokslo ir studijų įstatymo konstitucingumo byloje

Šiandien grupė Seimo narių įteikė skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir paprašė ištirti, ar 2011 metų lapkritį Mokslo ir studijų įstatymo nuostatų atitikimą Konstitucijai nagrinėję teisėjai nesupainiojo privačių ir viešų interesų.
 
„Konstitucinio Teismo teisėjai Egidijus Bieliūnas, Toma Birmontienė, Pranas Kuconis, Egidijus Šileikis, Algirdas Taminskas ir Dainius Žalimas yra akademinės bendruomenės nariai, ilgalaikiais darbo santykiais susiję su Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetais, dėl kurių veiklos sąlygų – ir finansinių – taip pat buvo sprendžiama. Nenuostabu, kad nuogąstaujame dėl galimo jų suinteresuotumo vienokia ar kitokia šios bylos baigtimi“, – sako vienas iš kreipimosi į VTEK iniciatorių, Seimo narys Paulius Saudargas.
 
Anot P. Saudargo, įtarimus dėl galimo privačių ir viešų interesų konflikto dar labiau sustiprina tai, jog minėtieji teisėjai, sprendžiant tiesiogiai su jų darbovietėmis susijusius klausimus, sudarė absoliučią daugumą ir todėl buvo sudarytos palankios sąlygos daryti esminę įtaką bylos baigčiai.
 
Parlamentarai kreipimosi tekste taip pat atkreipė dėmesį, jog dėl abejonių jų nešališkumu minėtieji teisėjai žinojo. Tai buvo pareikšta viešai, taip pat ir bylos nagrinėjimo metu.
 
Kreipimąsi į VTEK pasirašė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Paulius Saudargas, Kazimieras Kuzminskas ir Justinas Urbanavičius, Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Algis Kašėta ir Erikas Tamašauskas.