X
Menu

R. J. Dagys. Reikalavimas nustatyti, ar daugiavaikėje šeimoje augęs žmogus doras, paverstas absurdu

Seimas priėmė dar ankstesnės Vyriausybės teiktą įstatymą, kuriuo nuo 2014 metų motinoms, užauginusioms 5 ir daugiau vaikų, nuspręsta mokėti valstybines antrojo laipsnio pensijas.
Tačiau, pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario, Šešėlinės vyriausybės socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendindama Seimo priimtą, bet ministerijos nepalaimintą (nenumatant pinigų biudžete) įstatymą dėl valstybinių pensijų skyrimo motinoms, dorai užauginusioms 5 vaikus, regis, stengiasi jį paversti absurdu, reikalaujant iš seniūnų ir darboviečių charakteristikų bei kitokių pažymų, kuriomis būtų galima nustatyti žmogaus DORĄ.
„Nors įstatymo leidėjai numatė tik būtinybę įrodyti, kad vaikai neturėjo problemų su teisėsauga, bet kadangi pinigai nenumatyti, susidaro įspūdis, kad ministerija stengiasi masiškai apriboti šią teisę, kartu paverčiant absurdo teatru paramą šeimai. Maža to, šią paramą gaunantieji turės atsisakyti tremtinių pensijos. Tai nėra teisinga, nes tremtinių pensija mokama iš esmės kaip priedas už tremties laikotarpį, nes neįmanoma nustatyti tuo metu gautą realų atlyginimą“, – įstatymo įgyvendinimo tvarką kritikuoja parlamentaras.
Su šiuo absurdišku reikalavimu jau susiduria apie 20 tūkst. daugiavaikių šeimų (Statistikos departamento duomenys).