X
Menu

R.J. Dagys: „Valstybė dovanoja 22 Lt kas mėnesį, koks kvailys galėtų jų atsisakyti“

Artėja apsisprendimo laikas, iki kurio mes turime nuspręsti, kaip planuojame savo senatvę. Turime apsispręsti, ar kaupsime papildomai pensijai antrojoje pensijų pakopoje. Artėjant šiam apsisprendimo terminui iš valdančiųjų: tiek iš Ministro Pirmininko tarnybos, tiek iš Seimo Pirmininkės pasipylė gąsdinimų, kad draustis neapsimoka, kad ši draudimo rūšis niekam nereikalinga. Šioms tendencijoms pagrįsti pasitelkiami įvairūs „ekspertai“.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario, Šešėlinės Vyriausybės socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio, už viso to greičiausiai slypi valdančiųjų nenoras iš valstybės biudžeto mokėti žmonėms pinigų.

„Turiu pabrėžti, kad ši sistema ypač naudinga mažas pajamas gaunantiems asmenims. Ko valdžia siūlo jiems atsisakyti? Pagal priimtus įstatymus valstybė besidraudžiantiems papildomai pensijos daliai ir skiriantiems 1 proc. nuo savo pajamų, žada papildomai įmokėti pinigų į asmeninę kaupiamąją sąskaitą, kuri yra paveldima“, – teigia R. J. Dagys.

Aritmetiškai tai reiškia, kad mokančiajam 1 proc.  nuo minimalios algos (1000 Lt), kas būtų 10 Lt, valstybė į sąskaitą papildomai sumokės 22 Lt kas mėnesį, tėvams, auginantiems vaiką iki 3 metų, – 44 Lt.

„Koks kvailys galėtų atsisakyti 22 Lt per mėnesį valstybės dovanojamų pinigų ir koks ekspertas gali jam pasakyti, kad tai neapsimoka“, – priekaištauja Seimo narys.