X
Menu

Šios savaitės Geros žinios

Rugpjūčio 27 d.: Vilniuje vystomos originalios technologijos

Vilniuje steigiamas saulės energijos technologijų centras. Tai maždaug 25 tūkst. kvadratinių  metrų ploto statinių kompleksas, kuriame įsikurs trys įmonės. Technologijų centre bus vykdomi įvairūs su saulės energetikos technologijomis susiję moksliniai tyrimai, gaminami saulės elementai ir iš jų surenkami didesni moduliai, kurie saulės energiją paverčia elektros energija. Investicijos į šį centrą sieks apie 150 mln. litų. Saulės energijos technologijų centrą Vilniuje steigs Lietuvos bendrovė „BOD Group” su partneriais iš Vokietijos, projektuos – „Sweco Lietuva”.

Rugpjūčio 27 d.: Krizė Baltijos šalyse silpsta

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pranešė, kad ekonominė krizė Baltijos šalyse silpsta ir regiono plėtros perspektyvos gerėja. Pasak TVF vyresniojo reziduojančio atstovo Vidurio ir Rytų Europai Marko Aleno, blogiau nei pernai jau nebus, o kaip greitai augs ekonomika, priklausys nuo to, kaip sparčiai šioms šalims pavyks plėtoti savo eksporto sektorius ir didinti konkurencingumą. Pasak jo, augimo perspektyvos priklausys nuo to, kaip šioms šalims seksis taikyti labiau į eksportą orientuotą modelį.

Rugpjūčio 27 d.: Suremontuos ir apšiltins bendrabučius

Aukštųjų mokyklų bendrabučių  remontui Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skyrė 30 mln. litų. Tai 10 kartų daugiau nei ankstesniais metais. Už šiuos pinigus planuojama suremontuoti daugiau kaip 70 bendrabučių. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sako, kad įsibėgėjus dar vienai Europos Sąjungos programai, aukštosios mokyklos galės pradėti ir bendrabučių šiltinimo darbus.

Rugpjūčio 27 d.: Premjeras pasveikino Ž. Balčiūnaitę

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ketvirtadienį pasveikino neseniai Europos bėgimo maratono čempione tapusią Živilę Balčiūnaitę ir jos trenerį Romą Sausaitį. Premjeras Ž. Balčiūnaitei ir jos treneriui įteikė Nepriklausomybės atgavimo 20-mečio medalius. Sportininkei taip pat įteiktas 20 tūkst. litų čekis ir Kūno kultūros ir sporto departamento medalis „Už sporto pergales”.

Rugpjūčio 27 d.: Mokslo atradimai virs naujais produktais ir paslaugomis

Švietimo ir mokslo ministerija skatina taikomąjį mokslą ir kviečia dalyvauti konkurse, kuriame ES lėšomis bus finansuojamos idėjos, mokslo teoriją sujungiančios su verslo praktika. Lietuvos mokslininkams ir tyrėjams tai suteiks galimybę išmokti verslo inovacijų kūrimo ciklo pagrindų – nuo finansavimo pritraukimo, mokslinių tyrimų iki praktinio jų taikymo versle. Mokymų metu jie taip pat galės įgyti įgūdžių, kaip bendradarbiauti su verslo įmonėmis į rinką diegiant praktiškas inovacijas ir išradimus. Tyrėjams taip pat bus sudarytos galimybės imtis verslo partnerių paieškos ir naujų produktų pateikimo į verslo rinką.

Rugpjūčio 30 d.: Po rekonstrukcijos atidarytas Vilniaus Lazdynų  tiltas

Pirmadienį po rekonstrukcijos atidarytas sostinės Lazdynų tiltas. Atnaujintu Lazdynų tiltu vairuotojai vietoj anksčiau buvusių šešių galės važiuoti aštuoniomis eismo juostomis. Numatoma, kad Lazdynų tilto rekonstrukcijos projektas bus visiškai baigtas spalio pabaigoje – iki tol bus sutvirtintos išorinių pluoštų atsparos senojoje tilto dalyje bei baigti tilto ir jo prieigų apdailos darbai. Lazdynų tiltas yra Vilniaus vakarinio aplinkkelio dalis.

Rugpjūčio 30 d.: Gyventojai tampa kaulų  čiulpų donorais

Savaitgalį Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vykusios akcijos „Būk geras” rengėjai pranešė, kad per vieną dieną Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą papildė 331 nusprendęs tapti donoru žmogus. Prieš penkerius metus šiame registre iš viso buvo 260 žmonių.

Rugpjūčio 31 d.: Savivaldybėms – papildomi 150 mln. litų

Vyriausybė visoms savivaldybėms nusprendė paskirstyti papildomus 150 mln. litų. Anot socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko, šios lėšos skiriamos socialinėms išmokoms, kompensacijoms ir paramai mokiniams. Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Finansų ministerijos parengtą nutarimą, socialinėms išmokoms ir kompensacijoms skaičiuoti ir mokėti skirta beveik 149,2 mln. tūkst. litų, socialinei paramai mokiniams teikti – 816 tūkst. litų.

Rugpjūčio 31 d.: Suvalkuose atidaryta Lietuvos tūkstantmečio gatvė

Lenkijos Suvalkų  mieste, šalia Lietuvos sienos, šią savaitę iškilmingai pašventinta ir atidaryta Lietuvos tūkstantmečio vardo gatvė. Suvalkų  miesto taryba taip pagerbė Lietuvos vardo analuose paminėjimo tūkstantąsias metines ir įvertino ilgalaikį bendradarbiavimą su Lietuvos miestais – Marijampole, Alytumi, Kalvarija. Suvalkai yra svarbus miestas Lietuvos istorijai – XIX amžiuje jis buvo lietuvių kultūros centras. Atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę, kurį laiką 1919-1920 metais miestas buvo Lietuvos sudėtyje. Suvalkuose taip pat pasirašyta svarbi 1920 metų sutartis tarp Lietuvos ir Lenkijos, kuri numatė, kad Vilnius lieka Lietuvai.

Rugsėjo 01 d.: Įkurti darželį bus paprasčiau

Besidomintiems privačių darželių  steigimu Švietimo ir mokslo ministerija parengė trumpas rekomendacijas, pristatančias žingsnius, kuriuos reikia atlikti naujo darželio kūrėjui. Jas galima rasti Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje arba  skambinti konsultacinės linijos telefonu. Taip siekiama paskatinti naujų darželių kūrimąsi, kadangi šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigose trūksta vietų, o teikiamos paslaugos nepakankamai lanksčios. Ministerijos pateikiama informacija ir pagalba telefonu turėtų paskatinti tuos, kurie turi idėją steigti privatų darželį, bet baiminasi perteklinio popierizmo. Be to, nuo liepos 1 d. įsigaliojo supaprastintos higienos normos. Dabar darželiai gali pasiūlyti lankstesnes ikimokyklinio ugdymo formas, kurios dirbantiems tėvams suteiks daugiau galimybių planuoti savo šeimos laiką. Tai pat tariamasi su Aplinkos ministerija, kaip supaprastinti patalpų paskirties keitimą, kad darželiai galėtų kurtis kad ir gyvenamuosiuose namuose ar nenaudojamose biurų patalpose, kaip daroma Švedijoje.

Parengė  Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų  ryšių tarnyba

Parengta 2010 09 02 16:30