X
Menu

Socialdemokratų planas – kaip V.Tomaševskį padaryti Vilniaus meru

Norėčiau pasidalinti su jumis savo tekstus apie socdemų siūlomus tiesioginius merų rinkimus, kurie iš tikrųjų yra ypač pavojingas planas ne tik sujaukti visą savivaldos sistemą, panaikinti bet kokį merų rinkimų prognozuojamumą, bet ir, tikėtina, Vilnių atiduoti į V.Tomaševskio rankas.

http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/nuomones/andrius-vysniauskas-socialdemokratu-planas-kaip-v-tomasevski-padaryti-vilniaus-meru-18-432160?utm_source=autorow_15min&utm_medium=left&utm_campaign=tribuna

Socdemai siūlo ne normalią dviejų turų tiesiogiai renkamo mero sistemą, bet merą, kuris būtų renkamas tik pirmajame ture, paprastos daugumos principu. Kas surenka daugiausiai balsų (nesvarbu kiek yra tas „daugiausiai”) ir tampa meru. Taigi, nenustebčiau, kad pagal tokią tvarką kai kuriose savivaldybėse merui išrinkti pakaktų vos 15 proc. rinkėjų balsų.

Pagal tokią sistemą Vilnių gali ištikti visiškas krachas – meru tapti nemažas galimybes turėtų Valdemaras Tomaševskis. Prezidento rinkimuose Vilniaus mieste surinkdamas 17,74 proc. bals jis įrodė, kad turi pirmajame ture sunkiai įveikiamą lenkų ir rusų mažumų balsų mobilizavimo mašiną. Dešiniųjų balsams išsiskaidant mažiausiai tarp trijų kandidatų, o socdemams jau praradus bet kokias viltis Vilniuje pasirodyti bent kiek padoriau, pasinaudojant socdemų stumiama vieno turo rinkimų sistemai V.Tomaševskis galėtų užsitikrinti esminę pergalę – užimti ir įsitvirtinti 4-ajame pagal svarbą šalies valdžios poste.

Kviečiu apie tai diskutuoti ir plačiai kalbėti visuomenei, nes socdemų Seime stumiamas planas yra labai labai pavojingas. Jį turime blokuoti arba gerokai koreguoti.

 

Nuoširdžiai,

Andrius Vyšniauskas

Šešėlinės Vyriausybės kancleris