X
Menu

SŪDUVA FOTOGRAFIJOSE. Paroda miesto vitrinose

k-stroliene1-copy

Gegužės 24 d. (pirmadienį) 16.45 val. Marijampolėje, J.Basanavičiaus a. esančios kavinės „Pizza Jazz“ prieigose, bus pristatoma mūsų krašto fotografų darbų paroda, eksponuojama miesto vitrinose. Organizatorius – asociacija SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS. Maloniai kviečiame!

Jau šį savaitgalį Marijampolės miesto centrinėse gatvėse (įstaigų, parduotuvių vitrinose) praeiviai turėtų pastebėti spalvotas ir nespalvotas fotografijas, kuriose – Sūduva. Reklaminiai plakatai, parduotuvių ir įstaigų šeimininkams maloniai sutikus, pasislinko ir priėmė draugėn reportažinę ir peizažinę fotografiją.

„Idėja rengti parodas vitrinose – ne nauja, bet Marijampolėje vyksta pirmąkart,– pažymi parodos rengėjas ir kuratorius fotomenininkas Valentinas Juraitis. – Sūduvos krašte puoselėjamos senos fotografijos tradicijos. Jei grįžtume į senus laikus, mūsų savimeilę turėtų paglostyti faktas, jog tik išradus šviesoraštį Paryžiuje, jau po trisdešimt metų pirmoji fotografija atsirado mūsų mieste – Marijampolėje. Tokią pažangos sklaidą paspartino Peterburgo–Marijampolės–Varšuvos– Paryžiaus pašto diližanų traktas. Ilgus metus mieste aktyviai veikė ,,Sūduvos” fotoklubas. Ir ši paroda – mūsų miesto fotografų darbai“.

p-kucinskas4-copyParodoje miesto vitrinose, kuri Marijampolėje rengiama pirmą kartą, dalyvauja penkiolika autorių. Jauniausias – moksleivis Andrius Burba, o vyriausias – patyręs fotoreporteris ir buvęs televizijos operatorius Vytautas Žukauskas. Iš parodai pateiktų per 70 darbų atrinkta 20, jie padidinti iki 60×90 cm formato.

Mielieji marijampoliečiai ir miesto svečiai! Ši fotoparoda miesto vitrinose – tai žengimas pas Jus, nuolat skubančius ir besisukančius kasdienybės rate, rūpesčių sūkuryje ir nespėjančius nueiti į parodų sales. Grupė Sūduvos krašto fotografų, skirtingų savo gyvenimiška ir profesine patirtimi, mums rodo tėviškę šiandienos nelengvo laikmečio, augančios emigracijos ir kūrybinių siekių nugalėti sunkumus fone.

„Norint parodyti dėmesį ir pagarbą savo kraštui ir jo žmonėms, nereikia ypatingai daug lėšų, investicijų – svarbu susitelkimas ir geranoriškumas. Nuoširdi padėka ir pagarba šios parodos autoriams – mūsų miesto fotografijos meistrams, kurie sutiko, kad jų darbai būtų eksponuojami miesto viešosiose erdvėse. Manau, šilti tėviškės peizažai, etnografiniai motyvai turėtų paglostyti mūsų širdis, paskatinti ne tik domėtis, bet ir išsaugoti tai, ką dar turime“,– kalbėjo asociacijos SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS pirmininkė Daiva Klimavičienė.

Ekspozicijoje taip pat rodoma ir keletas XXa. pradžios istorinių fotografijų, kurios turėtų priminti, kokį turtingą istorinį palikimą turi miestas.

Asociacijos SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS informacija