X
Menu

Sūduvos forumas – ne kalti prie kryžiaus, o diskutuoti ir pasitarti

Marijampolės miesto gyventojai kviečiami į Sūduvos forumą, susikūrusį prie Sūduvos kultūros fondo. Sūduvos forumas bus galimybė patiems miesto gyventojams išsakyti nuomonę, kaip tvarkytis, gyventi, ilsėtis, pramogauti mieste. Pirmoji Sūduvos forumo diskusija „Miesto architektūros ypatumai – lėktuvų pakilimo takas ar žaliosios erdvės ir mažoji skulptūra?“ įvyks vasario 6 d. 13 val. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 20). 
Marijampolės gyventojai nori aktyviai dalyvauti savo miesto gyvenime. Jiems ne tas pats, kas, kur, kodėl ir ką daro jų mieste. Jie turi savo nuomonę, gyvenimišką patirtį, lūkesčių, jiems netrūksta sveikos nuovokos įvertinant galimybes. Todėl jie yra pasirengę viešai apsvarstyti miesto gyvenimo peripetijas, dalyvauti dabarties realijose, planuoti ateitį.  Sūduvos forumo idėja kilo, kaip sakė forumo iniciatorius Seimo narys Arvydas Vidžiūnas, besikalbant su gyventojais. „Be abejo, daugelis žmonių kreipiasi į mane ir dėsto savo asmenines bėdas – tai yra visiškai suprantama, – sako parlamentaras. – Tačiau Marijampolės žmonės yra pilni idėjų, kaip išspręsti įsisopėjusias problemas ir užbėgti joms už akių, kaip tvarkytis mieste ir Lietuvoje, jie priešinasi nuostatai, kad kiti geriau žino, ko reikia marijampoliečiams.“

Forumo sumanytojai laikosi nuostatos, kad didžiausi dalykai padaromi, rimčiausios problemos išsprendžiamos ne kovojant, ne ieškant kaltųjų ir juos kalant prie kryžiaus, o tariantis. Todėl svarbiausia Sūduvos forumo taisyklė – įvardinti problemą, ją išanalizuoti ir pasiūlyti sprendimo būdų. „Mes kviečiame dirbti pasitariant“, – sako parlamentaras A. Vidžiūnas.

Forumas įkurtas prie Sūduvos kultūros fondo. Diskusijos bus rengiamos kartą per mėnesį – kiekvieną pirmą mėnesio pirmadienį. Reportažai iš diskusijų bus publikuojami Marijampolės laikraščiuose, Seimo nario A. Vidžiūno internetinėje svetainėje www.arvydasvidziunas.lt, Sūduvos kultūros fondo internetinėje svetainėje www.suduvosfondas.lt bei kt . Pastarojoje svetainėje jau sukurta atskira rubrika, skirta Sūduvos forumui. Čia bus ne tik diskusijų medžiaga, bet galima bus siūlyti ir temas diskusijoms, komentuoti.

Vasario 6 d. kviečiame į pirmąjį Sūduvos forumą. Iniciatyvūs miesto gyventojai pasiūlė padiskutuoti apie tai, kokios erdvės kuriamos mieste „Miesto architektūros ypatumai – lėktuvų pakilimo takas ar žaliosios erdvės ir mažoji skulptūra“. Tai bus vieša diskusija, kurioje diskutuos ne tik specialistai, politikai, bet kviečiame klausti, dalytis idėjomis ir pačius miesto gyventojus, kurių laukiame atvykstant į renginį.

Genė Drungilienė