X
Menu

Susitikti kviečia Konstancijos ir Jono Jablonskių šeima!

Asociacija SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS  ypatingą dėmesį šiais metais skiria Jono Jablonskio 150-osioms gimimo metinėms. Susitikimas su jo provaikaite Egle Griciuviene, tikimės,  bus neeilinis. Tai nebus tik jos sudarytos knygos pristatymas – per tarpasmeninius santykius, šeimos vertybes bandysime pažvelgti į Jono Jablonskio asmenybę.

„Konstancijos ir Jono Jablonskių šeima“ – gausiai iliustruota knyga apie Konstanciją ir Joną Jablonskius, apie jų vaikus, gimines, kai kuriuos bičiulius. Knygą  sudaro laiškai bei nuotraukos, kurios ne tik priartina praėjusio laiko veidus, bet dažnai ir pačios labai daug ką pasakoja savo kalba.

Jonas Jablonskis – humanitaras, kalbininkas, mokytojas – buvo viena iškiliausių lietuvių tautos asmenybių.

Balandžio 19 d. (pirmadienį) 14.00 val. Rygiškių Jono gimnazijos salėje rengiamas  draugiškas ir nuoširdus susitikimas su mūsų gimtosios kalbos mylėtojais, tyrinėtojais, puoselėtojais, vartotojais… Taigi – esate kviečiamas kiekvienas!

Renginyje Jūsų lauks:

  • Eglė Griciuvienė, Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos skyriaus vedėja, knygos „Konstancijos ir Jono Jablonskių šeima“ sudarytoja (J.Jablonskio provaikaitė),
  • Doc. Antanas Smetona, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas,
  • Arvydas Vidžiūnas, humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos Respublikos Seimo narys,
  • Puikūs jaunieji skaitovai.

„Greitai sužinojom, kad ir Jablonskio žmona lietuviškai moka. Bet mums rūpėjo ištirti, kuria kalba jiedu tarp savęs kalbasi“. (Ištrauka iš knygos „Konstancijos ir Jono Jablonskių šeima“)

Iki susitikimo balandžio 19 d!

Organizatorius

Asociacija SŪDUVOS KULTŪROS FONDAS