X
Menu

Šventėme Šalčininkuose

Šiais metais pasisekė Lietuvos Sąjūdžio Marijampolės skyriui , kad buvome pakviesti Kovo 11-ąją švęsti į Šalčininkus. Pakvietė Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas , Vidmantas Žilius. Mat , Šalčininkų savivaldybė tai šventės dienai jokio renginio neorganizavo ,o vyko Tūkstantmečio gimnazijos paruoštas renginys ir ne uždarai vien mokyklai, bet ir visuomenei . 10 val. buvo Šv. Mišios .šv. apaštalo.Petro.bažnyčioje, į kurias mes, svečiai , deja, nespėjome , nes pasiklydo važiuodamas į Šalčininkus mus vežęs samdyto autobuso vairuotojas. Spėjome tik į eiseną su vėliavomis iš bažnyčios į mokyklą. Oras buvo gražus ir malonu buvo eiti daugeliui iš mūsų nematyto miesto gatvėmis. Malonu ir kad priešiškų žmonių , kurie eisenai trukdytų ar nepalankiai į ją žvelgtų – nebuvo. Nelabai gausiai , bet buvo sveikinančių : vienų gatvėse, kitų per daugiabučių langus ; vienas kitas prie eisenos prisidėjo. Taip pasiekėme mokyklą Išsirikiavę šauliai , o ir mes kaip kas sugebėjo pagerbėme vėliavą , ir ji buvo iškelta. Po to – gimnazijos salėje oficialioji minėjimo dalis ir koncertas. Oficialioji svečiams ne taip įdomi : saviems svarbiau, kas kokį apdovanojimą gauna. Svečiams tik malonu , kad apdovanojimų daug ir tai rodo, jog mokykloje  daug gabių ir darbščių moksleivių. O koncerte mes buvome ne vien žiūrovai : turėjom savą dainininką Gintarą Difartą su žmona Banguole ,  kuris greitai susikooperavo su vietiniu moksleiviu  akordeono virtuozu  ir pritariant jam savu instrumentu bei Gintaro gitarai, padainavo patriotiškų dainų .

 Kaip šalčininkiečiams patiko jo dainavimas – neatspėsime, gal plojo ir gėles teikė iš mandagumo, bet kai prasidėjo jų moksleivių programa – mes buvome sužavėti. Ir kad patriotiška , ir kad meninis lygis geras – kiek supratome nespecialistai, ir kad vaikai atlikėjai, atrodė, su noru dalyvauja programoje, ir kad jų labai daug palyginus ne tokioje didelėje virš 500 moksleivių turinčioje mokykloje –. Taip atrodo, kad nuo mažens vaikai toje mokykloje yra  ugdomi visi, ir nė vienas talentas nepradingsta. Gali būti, kad Lietuvoje yra daug mokyklų, kuriose panašiai dirbama – nelabai dažnai tenka mokinių paruoštų programų matyti – bet ši programa nuteikė labai maloniai.

 Tad pasisekė graži šventė Marijampolės sąjūdininkų grupei , ir jeigu kas nors būsite kviečiami panašiam renginiui į Šalčininkus – važiuokite , neapsiriksite, o mes jiems dėkojame ir linkime dar didesnės sėkmės.

Pažiūrėkite kelias nuotraukas. Su TS-LKD vėliava yra tos partijos Marijampolės skyriaus pirmininkas Valdas Pileckas, kuris yra ir Lietuvos Sąjūdžio Marijampolės skyriaus tarybos narys. Nuotraukos Arūno Adomyno.

  G. L. Trimakaitė

sal1

sal_V_Pileckas

sal_TS_veliava