X
Menu

TS-LKD balsuos už pagarbą gyvybei

Šiandien vykusiame Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdyje dauguma balsų priimtas sprendimas balsuoti už konservatyvesnį Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą.
 
„Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pritaria tam Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektui, kuris gina žmogaus gyvybę. Todėl perteklinių embrionų kūrimas ir šaldymas, kaip siūloma liberalesniame projekte, nustatant kažkokius „galiojimo terminus“, kuriems pasibaigus embrionai būtų tiesiog nužudomi arba paliekama įstatyminė spraga, kuria pasinaudojus galima prekyba embrionais, taigi – žmonėmis, ar naudojimui kokiem nors tyrimams, mums tikrai nepriimtina“, – sako frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Stundys.
 
TS-LKD frakcija pritaria toms teikiamoms įstatymo pataisoms, kurios siūlo apriboti kuriamų embrionų skaičių iki trijų. Kaip pastebi V. Stundys, tai yra tiek, kiek nerizikuojant moters sveikata galima iš karto (nešaldant) perkelti į gimdos ertmę. „Sutinkame, kad įstatyme reikia numatyti sąlyginę embrionų šaldymo galimybę tik tokiu atveju, jei atliekant pagalbinio apvaisinimo procedūrą įvyksta komplikacijų ir trijų sukurtų embrionų perkelti į moters gimdą tuo momentu tampa tiesiog neįmanoma. Taip būtų saugoma ir moters gyvybė bei sveikata, ir išgelbstimi embrionai“, – teigia frakcijos seniūno pavaduotojas.
 
Parlamentaras pažymėjo, kad medicininiais tyrimais įrodyta, jog siekiant apsaugoti moteris nuo sunkių pakartotinų procedūrų nėra būtina kurti perteklinius embrionus – yra alternatyvi kiaušialąsčių šaldymo galimybė, savo efektyvumu visiškai nenusileidžianti embrionų šaldymui.
 
Kalbėdamas apie siūlymus finansuoti pagalbinio apvaisinimo procedūras V.Stundys teigė, jog įstatymu nereikėtų privilegijuotai nustatyti pagalbinio apvaisinimo finansavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų: „Nevaisingumo gydymas turėtų būti finansuojamas bendrąja tvarka, kurią nustato Sveikatos draudimo įstatymas.“