X
Menu

TS-LKD frakcija pasigenda regioninės politikos vizijos

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija išsikvietė vidaus reikalų ministrą Dailį Alfonsą Barakauską, su kuriuo diskutavo apie regioninę politiką Lietuvoje.

Frakcijos seniūnas Andrius Kubilius teigė, kad trūksta suvokimo apie tai, ko reikia šiandien regioninei politikai. Jis klausė vidaus reikalų ministro, ar šios ministerijos politinė vadovybė imsis naujų iniciatyvų ir programų.

„Kaip investicijos bus pritraukiamos į Marijampolę, Pakruojį, Radviliškį ir kitur? Kaip bus skirstoma europinė parama verslui? Ar jūs matytumėte galimybę skirtingoms savivaldybėms taikyti skirtingą kofinansavimo koeficientą, pavyzdžiui, verslui, kuris norėtų investuoti į Molėtus ar kitur – kad jam būtų sumažintas koeficientas?“, – klausė A. Kubilius.

Šešėlinė regioninės plėtros ministrė Agnė Bilotaitė teigė, jog pasigenda bendro vaizdo ir matymo, kaip turi atrodyti regioninė politika.

„Mes šiandien matome europinių pinigų paskirstymą, bet problema kita: kokių veiksmų imsis ministerija, kaip ji koordinuos lėšas, kurias skiria kiekviena ministerija būtent regioninei politikai? Juk čia kalbama apie daugiau nei 10 mlrd. litų“, – kalbėjo parlamentarė.

Be to, ji atkreipė dėmesį į darbo vietų kūrimo problemas regionuose.

„Šiandien kalbame, kad tai yra prioritetas, nes kitaip „antrosios Lietuvos“ nepakelsime, jei ten nebus kuriamos darbo vietos. Dabar matome, kad Ūkio ministerija regioninei politikai ketina skirti tik 20 milijonų litų, kurie iš tiesų skiriami turizmui. Tai reiškia, kad mes visą regioninę politiką statome ant turizmo“, – sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, nors deklaruojamas tikslas yra skirtumų tarp regionų mažinimas, tačiau susidaro įspūdis, kad didžioji finansavimo dalis vėl nukeliaus miestams ir toms teritorijoms, kurios ekonomiškai atrodo žymiai geriau.

„Ar regionų tarybos neturėtų pačios rodyti daugiau iniciatyvos ir turėti galimybių pasakyti, kurie projektai yra svarbūs ir turintys regioninę reikšmę? Šiandien numatyta tiek apribojimų ir gyvenviečių, kurios privalo gauti paramą, kategorijų, kad šiuose rėmuose regionų tarybos priverstos mesti pinigus ne ten, kur jų labiausiai reikia“, – teigė Seimo narė.

Parlamentaras Dainius Kreivys teigė, kad išgelbėti regionus galėtų naujų darbo vietų sukūrimas, investicijų pritraukimas. Anot jo, skirtumai tarp didžiųjų miestų auga, žmonės išvažiuoja į užsienį arba į didžiuosius miestus.

TS-LKD frakcijos narių neįtikino vidaus reikalų ministro biurokratiniai atsakymai, be to, pasigesta konkrečios vizijos, kaip turėtų vykti regioninės politikos plėtra.