X
Menu

TS-LKD frakcija siūlo didinti atlyginimus kultūros ir meno darbuotojams bei policijos pareigūnams

Pranešimas spaudai

2013 m. lapkričio 5 d.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vadovai Andrius Kubilius ir Jurgis Razma įregistravo pasiūlymą kitų metų biudžeto projektui nuo 2014 m. sausio 1 d. didinti kultūros ir meno darbuotojų bei policijos pareigūnų atlyginimus. Šiam tikslui reikiamus papildomus 110 mln. litų siūloma gauti padidinus akcizų surinkimo planąir taip biudžetą papildant 50 mln. litų bei 60 mln. litų papildomai išreikalaujant iš pelningai dirbančių valstybės įmonių dividendų forma.

Seimo nariai primena, kad Vyriausybė viešai ne kartą buvo pažadėjusi kelti bibliotekininkų ir kultūros darbuotojų atlyginimus, įvardyta ir kitiems metams tam tikslui įgyvendinti reikalinga lėšų suma – apie penkiasdešimt milijonų litų. Ne mažiau garsių pažadų būta ir dėl policininkų atlyginimų:vidaus reikalų ministras skelbė, kad juos didins net nuo šių metų gegužės 1 dienos,o kitais metais tam tikslui bus numatyta šimto milijonų litų suma.

„Deja, kaip dabar matome,Vyriausybės aprobuotame biudžeto projekte daugiausiai uždirbančių valstybės sektoriaus darbuotojų bei teisėjų atlyginimams kelti lėšų atsirado, o kultūros darbuotojams – tik migloti pažadai, kad savivaldybės tai galės daryti iš sutaupytų socialinių išmokų. Policininkų atlyginimams siūloma pridėti tik nedidelę dalį to, kas buvo žadėta“, –pažymi J. Razma.

Seimo nariai A. Kubilius ir J. Razma pabrėžia, kad tokie svarbūs, teisingumo principu grįsti pažadai privalo būti vykdomi,ir mato galimybę tai padaryti nedidinant biudžeto deficito, nes Vyriausybė labai neambicingai suplanavo kai kurias biudžeto įplaukų eilutes.

Parlamentarai tikisi, kad jų siūlymas bus supratingai priimtas kitų sričių biudžetinių įstaigų darbuotojų, kuriems praeityje atlyginimai šiek tiek buvo keliami, kai tuo tarpu kultūros darbuotojams atlyginimai niekada dar išskirtinai nebuvo didinami.