X
Menu

TS-LKD ragina Ministrą Pirmininką inicijuoti Nacionalinio Susitarimo dėl euro įvedimo pasirašymą

kupiurosSeimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Andrius Kubilius šiandien kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, kviesdamas artimiausiu metu pradėti konsultacijas tarp politinių partijų dėl Nacionalinio Susitarimo euro įvedimo vardan nuo 2015 metų sausio 1 d. pasirašymo.
Tokia iniciatyva kilo su dideliu nerimu ir pasipiktinimu stebint šiomis dienomis pasipylusius neatsakingus Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės pareiškimus, kuriais yra klaidinami Lietuvos žmonės ir mūsų šalis diskredituoja ES partnerių akyse.
„Būtent Lietuvos partneriai ES turės priimti sprendimą, ar Lietuva ne tik atitinka formaliuosius Mastrichto kriterijus, bet apskritai ar yra pasirengusi euro įvedimui. Bus vertinamos ir politinės rizikos. Mums, konstruktyviai opozicijai, tenka apgailestauti, kad Jūsų sudaryta koalicija ir jos lyderiai elgiasi taip neatsakingai ir Jūs nesuvaldote situacijos“, – kreipimesi sako A. Kubilius.
Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas atkreipia dėmesį, kad Lietuvos siekis tapti euro zonos nare yra labai svarbus strateginis Lietuvos tikslas. Ankstesnė Vyriausybė visus krizės metus nuosekliai siekė, kad Lietuva kiek įmanoma greičiau atitiktų Mastrichto kriterijus ir galėtų, kaip ir kitos Baltijos šalys, įsivesti eurą. Šiai Vyriausybei dar 2013 m. pavasarį paskelbus, kad Lietuva sieks įvesti eurą nuo 2015 m. sausio 1 d., TS-LKD frakcija sveikino tokį sprendimą ir aiškiai pasakė, kad būdama konstruktyvi opozicija parems Vyriausybės žingsnius siekiant šio svarbaus strateginio tikslo, o taip pat parems ir žingsnius, kuriais bus toliau tęsiama nuosekli fiskalinės drausmės politika, leidžianti Lietuvai tvirtai atitikti Mastrichto kriterijus.
Visas kreipimosi tekstas:
Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui
Algirdui Butkevičiui
DĖL NACIONALINIO SUSITARIMO EURĄ ĮVESTI NUO 2015 METŲ SAUSIO 1 D. PASIRAŠYMO
Gerbiamasis Premjere,
kaip Jūs, taip ir mes, gerai suvokiame, kad Lietuvos siekis tapti euro zonos nare yra labai svarbus strateginis Lietuvos tikslas. Buvusi mūsų Vyriausybė visus krizės metus nuosekliai siekė, kad Lietuva kiek įmanoma greičiau atitiktų Mastrichto kriterijus ir galėtume, kaip ir kitos Baltijos šalys, įsivesti eurą. Jūsų Vyriausybei dar 2013 m. pavasarį paskelbus, kad Lietuva sieks įvesti eurą nuo 2015 m. sausio 1 d., mes sveikinome tokį Jūsų sprendimą ir aiškiai pasakėme, kad būdami konstruktyvi opozicija, paremsime Vyriausybės žingsnius siekiant šio svarbaus strateginio tikslo, o taip pat paremsime ir žingsnius, kuriais bus toliau tęsiama nuosekli fiskalinės drausmės politika, leidžianti Lietuvai tvirtai atitikti Mastrichto kriterijus.
Kaip Jūs, taip ir mes žinome, kad Europoje ir pasaulyje vykstančių globalių reiškinių dėka ekonomikos ir finansų rinkose šiuo metu yra susiklosčiusi palanki padėtis, kad Lietuva šiais metais gali sėkmingai atitikti Mastrichto kriterijus infliacijos srityje, taip pat gerai suprantame, kad vėlesniais metais šį kriterijų gali būti sudėtinga atitikti.
Dėl minėtų priežasčių šie metai, konstruktyviai priimant reikalingus sprendimus Vyriausybėje ir Seime, kurių reikia euro įvedimui, yra ypač svarbūs.
Todėl mes su dideliu nerimu ir pasipiktinimu stebime šiomis dienomis pasipylusius neatsakingus Seimo Pirmininkės pareiškimus, kuriais yra klaidinami Lietuvos žmonės ir Lietuva yra diskredituoja ES partnerių akyse. Būtent Lietuvos partneriai ES turės priimti sprendimą, ar Lietuva ne tik atitinka formaliuosius Mastrichto kriterijus, bet apskritai ar yra pasirengusi euro įvedimui. Bus vertinamos ir politinės rizikos. Mums, konstruktyviai opozicijai, tenka apgailestauti, kad Jūsų sudaryta koalicija ir jos lyderiai elgiasi taip neatsakingai. Ir Jūs nesuvaldote situacijos.
Matydami susidariusią situaciją bei suvokdami, kiek svarbūs yra šie metai Lietuvai siekiant įvesti eurą ir žinodami, kad ne visoms partijos pavyksta suderinti rinkimų kampanijų įkarštį ir atsakomybę už strateginių tikslų įgyvendinimą, mes kviečiame Jus artimiausiu metu pradėti konsultacijas tarp politinių partijų dėl Nacionalinio Susitarimo euro įvedimo vardan nuo 2015 metų sausio 1 d. pasirašymo.
Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas   Andrius Kubilius