X
Menu

Į Ukrainos sostinę juda ir lietuviai

Ukrainoje tęsiasi protestai. Opozicija baiminasi valdžios provokacijų. Taip pat į Kijevą važiuoja ir lietuviai – ten jų jau apie 40.

Vyriausybė pasiuntė milicijos pajėgas išvaikyti minią, tačiau pareigūnai nesikišo į protesto akciją. Demonstrantų vadovai paprašė nepulti policininkų.

LRT korespondentas Kijeve Giedrius Vitkauskas sako, kad kol kas situacija Kijeve nesikeičia. „Aukščiausiosios Rados, Prezidentūros ir Euromaidano centrinėje aikštėje.

Verta paminėti, kad penktadienio rytą opozicija ir mitinguotojai buvo sunerimę, nes Euromaidano aikštėje buvo rastas negyvas žmogus. Mitinguotojai kiek anksčiau skelbė informaciją, kad per prieš savaitę įvykusius susirėmimus su „Berkut“ specialiosiomis pajėgomis dingo 10 žmonių.  Opozicija baiminasi, kad valdžia nuolat pametinės į Euromaidaną lavonus ir taip sudarys pretekstą išvaikyti žmones ir naudoti jėgą“, – sakė LRT korespondentas.

Tiesa, kiek anksčiau vienas Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas patikino, kad jėga tikrai nebus naudojama.  Esą kariškiai, kurie šiuo metu sutelkti, saugo protestuotojus nuo provokatorių ir kitų neigiamai nusiteikusių žmonių.

Žmonės nežada trauktis iš dabartinių pozicijų, tačiau jie baiminasi teisėsaugos veiksmų. Opozicija žada, kad sekmadienį bus suorganizuotas įspūdingo dydžio mitingas, kuris turėtų okupuoti visą Kijevo centrą.  Ten žada susirinkti keli šimtai tūkstančių žmonių. Jau dabar jie juda link Kijevo iš viso regiono.

Taip pat į Ukrainos sostinę juda ir lietuviai – „Sajūdžio“ nariai, „Baltųjų pirštinių“ atstovai – iš viso apie 40 žmonių. Kijeve taip pat jau yra 5 jauni konservatoriai, kurie palaiko protestuotojus.

Aistė Plaipaitė, LRTradijas